banner3088

Silivri’de Kalite Artıyor

Hafta sonu Hürhaber Gazetesi muhabiri Hazal Başaran’la Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 176.cı yılına özel düzenlenmiş olan törenlere İstanbul İl Jandarma Komutanlığının özel davetlisi olarak katıldık. Töreni ve yapılan etkinlikleri Ulusal ve yerel basın mensupları arasında TRT Haber, Anadolu ajansı, Silivri Haber Ajansı ve Hürhaber gazetesi olarak birlikte takip ettik. Benim açımdan gurur verici bir durumdu bu, İlçe Jandarma Komutanımız Sayın Ahmet Hakan Karaaslan’ın misafirperveliği, özel ilgisi de ballı kaymak oldu bizim açımızdan. O gün bizleri özel hissettirdiği için Başta Karaaslan komutanımıza ve Jandarma Teşkilatına teşekkürlerimi borç biliyorum. Allah yokluğunuzu göstermesin ve başarılarınız daim olsun.

Yine hafta sonunda üzücü bir durum yaşadık,19 Yaşında trafik terörüne kurban verdiğimiz Umutcan’ın kırkı çıkmadan aynı bölgede bir ölümlü kaza daha yaşadık. Çorlu durağı dediğimiz bölgede yapılan tel örgüler sebebiyle burada daha önceki yıllarda yaşanan ölümlü kazalar nerdeyse sıfıra geriledi. Aynı çalışma eski Hayat hastanesi önüne kadar yapılamaz mı? Silivri Kaymakamlığı, Silivri Belediyesi, Karayolları ve ilgili kurumlar bu duruma daha fazla ne kadar göz yumacaklar? Çok yakında üst geçit olmasına rağmen bu üzücü durumlarla karşılaşmamak adına İlgili kurumların bu konuya el atmalarını, daha fazla vatandaşımızın canına mal olan bu üzücü durumların yaşanmamasını Silivri’de yaşayan bir vatandaş olarak talep ediyorum. İnşallah en kısa sürede konunun sonuçlanacağını umut ediyorum.

Öğrenci kardeşlerimiz yaz tatiline girdiler, tabi öğrencilerle birlikte ailelerde tatil moduna girdiler. Herkes bir yerlerde yaz tatilinin keyfini sürme çabasında, inşallah istediğiniz gibi bir tatil geçirirsiniz. Sizlerden tek isteğim sizlerin üzülmemesi ve bizim 3.sayfamıza haber malzemesi olmamanız için araç kullanırken biraz daha dikkat, yüzme bilmeyen arkadaşlarımızın biraz daha özen göstermesini istiyorum.

Silivri’de son zamanlarda gıda sektöründeki kalite çıtası inanılmaz yerlere yükseldi. Kahve diyarı ile başlayan kaliteli mekan sayısı Özsüt,Moody’s,Big Mama’s,big yellow taxi ve son olarak Dilek pastanesi ile inanılmaz seviyelere ulaştı.Çok yakın zamanda da Mado ile taçlanacak.Silivri’ye yapılan bu yatırımlar umarım artarak devam eder,çünkü  “Silivri’de yaşamak güzeldir”

Sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hafta geçirmenizi dilerim.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197