banner3088

Silivri'de yaz başka

Vee hasretle beklenen yaz nihayet geldi.Hemde öyle bir geldi ki sıcaktan herkes usandığı gölgelerle dost oldu.Yazın gelmesiyle birlikte Silivri yede rağbet oldukça arttı.Kışların tanıdık yüzlerine birçok yabancı suret karıştı.Kışın Silivri den kaçanlar yazın Silivri dostu oldular.

Tabi Silivri de yeni sakinleri yeni yeni aktiviteler ve imkanlarla karsıladı. güne temiz havayla enerjik başlamak isteyenler sabahları sahilde yürüyüş yapmakta ve belediyenin halka sunduğu spor aletlerinde sporlarını yapmakta,akşamsa günün stresini hemen hemen her akşam gerçekleştirilen sanat etkinlikleriyle atmakta.

Silivri için yaz demek kış aylarında gölgelenmiş güzelliklerin,enerjinin ve dostlukların dışa vurumu demek sanırım.Çünkü deniz nazlı bir kız gibi oluyor .Gündüz herkesi serinleten bu nazlı kız,geceleri yakamozuda yanına alıp aşıklara romantik ortamlar yaratıyor.Ama en güzelide Silivri yazları birçok dostluğa vesile oluyor.Tanıyan tanımayan herkes birbirine gülümseyip selam veriyrr. Çarşı esnafına bile bir enerji geliyor sanırım yazları.Sabahları dükkanlarını açan esnafın enerjisini her kesimden,her yaştan insanın fark edememesi mümkün değil.

Bir başka benim Silivrim yazıda,kışıda,hüznüde,mutluluğuda…Yeter ki yerinde ve zamanında yaşaması bilinsin ve değerlerine sahip çıkılıp korunabilsin.

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211