banner3088

Silivri'nin köşe yazarları

Ulusal meselelerin can yakıcılığı, ulusal konularda mütalaa yapmanın kolaycılığı bir yana, özellikle yerel konuları mercek altına alır yerel köşe yazarı.
Ulusal konularda sözünün olmadığından değil, belki de ulusal gazetelerde yazanlardan daha isabetli yorumlar yapabilme özelliğine sahiptir yerel köşe yazarı.

Çünkü ulusal gazetelerde yazanlar bol sıfırlı bordrolara imza atarken, aynı zamanda yazdığı gazetenin yayın politikasına bağlılığının da imzasını atmıştır. Ama yerel köşe yazarlarının böyle kaygısı yoktur.

Onlar sadece yaşadıkları kentin toplumsal, siyasal, kültürel yaşamına kendi pencerelerinden katkı yapmayı amaçlamışlardır sadece. Cesaret sahibidirler.

Hem şehirde mütevazi yaşantılarını sürdürürlerken, aynı zamanda yerelin sorunları ile ilgili yorum yapmak, birilerinin ayağına basmak ve bunları yaparken ekonomik karşılık beklememek, aynı zamanda yazılarının muhataplarının şu ya da bu şekilde baskısına mazur kalabileceği ihtimali cesaret ister. Ulusal konularda gündem her gün binlerce mesele ile çalkalanırken, yerelde öyle midir?

Beş, on konu ve bu konuların tarafları. Üstelikte taraflar ile

ya selamı vardır ya akrabalığı; ya aynı partide gönüldaşdırlar,

belki de aynı dernekte, sendikada beraber mücadele etmektedirler. Oysaki , bir şehrin valisini uyaran, eleştiren yazarla, valinin karşılaşma olanağı nadiren mümkün olabilir.

Ama bir ilçe veya belde belediye başkanının hakkında yazı yazan bir yerel köse yazarı muhakkak ki belediye baskanı ile bir yerde karsı karsıya gelir. Bu bağlamda silivride, birbirinden değerli köşe yazarları her hafta sizinle bir şekilde bir organizasyonda bulusabiliyor

O zaman sorun yok haber çok oldugunda niye PESPAYELİK OLMUYOR.. 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197