banner3088

Söz uçar yazı kalır cancağızım

Gazetecilik mesleğini icra ediyor iseniz muhakkak ki göz önündesiniz. Ve iyi bir gazeteciyseniz seveniniz kadar illa ki sevmeyeniniz de olacak.

Tıpkı iyi bir siyasetçinin olduğu gibi…

Silivri gibi küçük kasabalarda dedikodu kültürü yoğunsa bu duruma zaman zaman maruz da kalabilirsiniz. Gerçeği yansıtmayan söylemlerin muhatabı olarak buluverirsiniz kendinizi bir anda.. Bunlara bünyeniz hazırlıklı ya da alışık olmalı. Dahası, size bunları reva görenlerin kendi ayıplarını örtmek maksadıyla sanal gündemlerin peşinde koştuğunu anlarsınız. Bilirsiniz..

“Ama insanlar böyle konuşuyor”culuğun işin içine girdiği fısıltılı sohbet ortamlarından oldum olası pek hoşlanmadım. Belgeye dayanmayan bilgiye oldum olası itibar etmedim. Mesleki yaşamımda hiçbir zaman haber ve yazılarıma belgesi olmayan bilgiyi malzeme yapmadım. Hiçbir fısıltılı sohbet ortamına malzeme olmak istemeyişimin sebebi bundandır. Edep ve kültür meselesi..

Lakin yukarıda da ifade ettiğim gibi bünyem alışık çok şükür. Dokunmuyor maruz kalınca..

E çok şükür verecek cevabımızda var karakterimiz sağlam olunca.

Üzücü olan bu sohbetlerin unsurlarının siyasi hedefleri olan koca koca adamlar olması.

Üzücü olan dişe dokunur partilerin yönetim kadrolarındaki siyasetçilerin bu sohbetlere alet olması.

Üzücü olan bu sohbetlere itibar eden adamların hem dostlarımız olması hem de bu ilçeyi yönetecek meclislerin üyeliğine talip olması.

Daha da üzücü olan dost bildiğimiz adamların karaktersiz olduğunu öğreniyor olmamız.

Hatta daha daha üzücü olan, bu sohbetlerin unsurlarının “Efendim ama bilmem kimin bilmem kimle ilişkisi varmış” derken, “Etrafta da öyle konuşuluyor” gibi belirsiz kaynakları kendine referans alması.

Bu arkadaşların belirsiz değil son derece belirli adli kaynaklara göre hakkında defalarca taciz davası açılmış olması da cabası…

Hani dinime söven Müslüman olsa yani…

E seçime gidiyoruz arkadaş…

Şunun şurasında 1 yıldan az bir süre kaldı.

E söz uçar yazı da kalır.

E yeri gelmişken söylemekte yarar var dava dosyaları da yazılıdır. Yani –ki kalıcıdır.

E seçimde görüşürüz o zaman cancağızım.

Hadi öptüm.

 www.twitter.com/ozgundeniz35
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEN BİLİYORDUM ZATEN!
BEN BİLİYORDUM ZATEN! - 7 yıl Önce

allahim daha neler duyucaz. başimiza yakindir taş yağar . nedir bu şehir yönetmeye çalişnalarin hallari.demek ki hiç bir gerçek gizli kalmiyor. iayağimizi denk alalim karşimizdakileri inanmişliklarina aldanmayalim...

banner3205

banner2250

banner3197

banner3196