banner3088

Bakan Osman Aşkın Bak: "Şampiyon Ve Güçlü Bir Türkiye İstiyoruz"

Antalya'da özel sporcularla bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sporcun birleştirici gücünün önemini vurgulayarak önemli mesajlar verdi.

Bakan Osman Aşkın Bak: "Şampiyon Ve Güçlü Bir Türkiye İstiyoruz"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya Zeytinköy Spor Tesisleri'nde düzenlenen, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. ve 2. Bölge Şampiyonası'na katıldı.

Burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar veren Bakan Osman Aşkın Bak, şampiyonada Türkiye'nin her köşesinden gelen özel sporcularla keyifli dakikalar geçirdiklerini, özel sporcuların heyecanını ve sevincini paylaşma mutluluğu yaşadığını söyledi.

"Bakanlık Olarak Desteklerimizi Sürdürüyoruz"

Herkesin bir engelli adayı olduğunun altını çizen Bak, "Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Özel Sporcular Federasyonuna, Engelliler Federasyonuna, Görme Engelliler Federasyonuna ve Bedensel Engelliler Federasyonuna ve diğer federasyonlar desteklerimizi sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da özel sporcularla yakından ilgilendiğini belirten Bakan Bak, "özel sporcularımızın buraya gelerek yarışmaları, seyahat etmeleri ve aileleriyle birlikte burada olmaları bizleri çok mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın özel sporcularla olan hukukunu, engelli sporcularla olan diyaloğunu hepimiz biliyoruz. Çok şanslıyız ki sporun içinden gelen değerli Cumhurbaşkanımız var. Onlara özel değer veriyor" şeklin de konuştu.

"Sporun Gücü Bütün Toplumları Etkiler"

Sporun gücünün bütün toplumları etkilediğini aktaran Bakan Bak, sözlerini şöyle tamamladı: "Hep beraber buradayız. Büyük bir Türkiye istiyoruz. Her bireyiyle kucaklaşmış bir Türkiye istiyoruz. Sporda güçlü bir Türkiye istiyoruz. Büyüyen, gelişen bir Türkiye istiyoruz. Ülkemiz büyüyecek gelişecek. Sporda da hak ettiği yerlere gelecek. Buradaki heyecanlar bizleri daha çok motive ediyor. Özel sporcuları ve amatör sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Şampiyon ve güçlü bir Türkiye istiyoruz."

Engelli sporcularla ve aileleri ile sohbet eden Bakan Bak, onlara başarılar diledi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211