banner3088

Beşiktaşlılar Derneği efsane tişörtü dağıttı

Silivri Beşiktaşlılar Derneği, 200 çocuğa efsane "Feda" tişörtü hediye etti.

Beşiktaşlılar Derneği efsane tişörtü dağıttı
Silivri Beşiktaşlılar Derneği, kulübün efsane sembolleri arasında bulunan “feda” adlı formayı 200 Silivrili çocuğa hediye etti.

Silivrispor Kulübü karşısında bulunan dernek lokalinde düzenlenen tişört dağıtım töreninde 200 minik Beşiktaşlı aileleriyle birlikte katıldı. Tişörtlerini giyen minikler, neşe içerisinde tezahüratlar yaparak Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.

Burada hep beraber hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Silivri Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kerem Fidancık’a teşekkür eden çocuklar daha sonra evlerine dağıldı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak bir açıklama yapan Silivri Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kerem Fidancık, “feda” formasının Beşiktaş için bir efsane olduğuna dikkat çekerek; “Çok güzel bir gün geçirdiğimizi ifade etmek istiyorum. Silivri Beşiktaşlılar Derneği olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda 200 genç kardeşimize feda tişörtlerini hediye ettik. Bu oluşu sağlayan başta kongre üyemiz Bülent Esen beyefendi’ye ve benimle birlikte organizasyona emeği geçen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz de Silivri Beşiktaşlılar Derneği olarak bu vesileyle kulübümüze katkıda bulunabildiysek ne mutlu bizlere. İnşallah bugün burada yanan meşale, yurdumuzun diğer bölgelerindeki derneklerimize de örnek teşkil eder. “ dedi.

Silivri Beşiktaşlılar Derneği’nin kurucu başkanı Olcay Yılmazer de 1997 yılında Silivri Beşiktaşlılar Derneği’ni hep beraber kurduklarını belirterek; “Beşiktaşımız’ın bu zor günlerinde adeta bir efsane haline gelen “feda” tişörtleriminin dağıtımını Silivri’de sağlayarak kulübümüze katkıda bulunan dernek başkanıma teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye’deki Beşiktaşlılar’ın da bu konuyu örnek alarak benzer girişimlerde bulunmasını bekliyorum” diye konuştu.

“FEDA” NE ANLAMA GELİYOR?

“Feda” klimesi, hayatını Beşiktaş’a adayan Şefer bey’in vefat etmeden önceki son sözüdür. Son nefesini vermek üzere olan Şeref Bey, “Beşiktaş’a feda olsun” cümlesini kurmak isterken sadece “feda” diyebilmiştir… 
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2012, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197