banner3088

İşkar, 2. Lig serüvenini değerlendirdi

Silivrispor’un profesyonel olmasının ardından 31 yıllık 2. Lig hasretine son veren teknik adam Erdal İşkar yaptığı açıklamasında bu zamana kadar emeği geçen kim varsa hepsine teşekkür etti.

İşkar, 2. Lig serüvenini değerlendirdi

Göreve geldiği günden bu zamana kadar canla başla takımının üst düzeyde olması için caba harcayan teknik adam Erdal İşkar yaptığı açıklamasında; “Silivrispor ile bir kez final oynadık ve bu finalde elenmiştik. O zaman yarım kalan bu işin bitmesi için görev aldık ve bu yarım kalan işimizi de tamamladık. Silivrispor’a zor bir dönemde geldik. Yardımcım Mutlu Özdemir ve kaleci hocam İhsan Şen ile birlikte taşın altına elimizi değil başımızı soktuk. Silivrispor yönetiminden aldığımız bu zor görevi finalle noktalamanın verdiği mutluluk paha biçilemez. Hayatımda bir şampiyonluk yaşadım ama bu hafta yaşadığımın hazzı anlatılamaz. İki sezon önce yarım kalmış bir işim olmasa belki bu görevi kabul etmeyebilirdim. Evet, ekip arkadaşlarım ve oyuncularım ile birlikte yarım kalan işimizi tamamladık ve Silivrispor’u hak ettiği 2. Lig’e el birliği ile taşıdık.

Güriz ve Sayhan’a teşekkür

Göreve gelirken içimde herhangi bir şüphe veya endişe yoktu. Takımdaki birçok oyuncu ile daha önce çalışma imkânım olmuştu. Dolayısıyla oyuncuların karakterleri ve sahaya yansıttıkları oyunu iyi biliyordum. Ben sadece moral takviyesi yaptım. Takımın bu seviyeye gelmesinde emeği olan Sertan Güriz’e ve Fahrettin Sayhan’a teşekkür ederim. Her iki hoca ile birlikte yardımcı teknik ekipteki arkadaşlara da teşekkür ederim.

Yönetim bize güvenini aşıladı

İlk imzayı attığımda kulüpte Başkanımız Ümit Kalko ve Futbol Şube Sorumlusu Mutlu Memiş ile finale gelene kadar günlerce toplantılar yaptık. Yaptığımız her toplantının ardından sonuç finale ve 2. Lige geliyordu. 2. Lige inanan sadece ben değildim yönetimimiz de bu zafere inanmıştı. Oyuncu, teknik ekip ve yönetim bu işe inandı mı işin yüzde doksanı tamamlanmış demektir.

Tüm ilçe zafere inanmıştı

Yönetim, oyuncu ve teknik adamın inanmasının yanı sıra zafere inanmış bir ilçe halkı da vardı. Ve bu halk bizi bağrına bastı, bizimle birlikte yattı, kalktı ve zafer için kolları sıvadı. Nitekim bir teknik adam olarak takımının şampiyon olması büyük bir mutluluktur. Bu mutlulukta bana inanan tüm sevenlerimize çok çok teşekkür ederim.

Herkes yanımızda oldu

Halk, taraftar, basın, yönetim, sivil toplum kuruluşları, siyasiler akla gelen herkes buna inanmıştı. Bize sadece yönetmek düştü ve iyi de yönettik gibi. Artık Silivrispor 2. Ligdedir. Bizlerde yarım bıraktığımız işi bitirmenin verdiği mutluluğu ve huzuru içindeyiz. Baştan beri bizimle birlikte olan herkese tekrar teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 14:29
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196