banner3088

Marmara Masterler ligi kuruldu

Yıllardır birçok kulübün sezon açılışlarında forma giyen emektar futbolcular kendi kurdukları ligde mücadelelerine kaldıkları yerden devam edecek ve bunun içinde Marmara Masterler Ligi’ni kurdular.

Marmara Masterler ligi kuruldu
Yıllardır birçok kulübün sezon açılışlarında forma giyen emektar futbolcular kendi kurdukları ligde mücadelelerine kaldıkları yerden devam edecek ve bunun içinde Marmara Masterler Ligi’ni kurdular. 

Marmara ve bölgesinde var olan derneklerin iştiraki ile kurulan ligde Galatasaray Liseli Masterler, Bakırköy Masterler, Beyoğlu Masterlar, İstanbul Çamoluk Masterler, Beşiktaş İlçe Masterler, Silivri Veteranları, Pendik Kaynarca Masterler, Kocaeli Masterler, Çanakkale Masterler ve Sarıyer Masterler olmak üzere 10 takım mücadele edecek. Bu ligin kurulmasında emek sağlayan ve organizasyon komitesinde var olan isimler ise Erdoğan Yakar, İbrahim Ardal, İlhan Tekin, İsmail Işıksoy oldu.

 

10 TAKIMLA LİGE BAŞLIYORUZ

Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Silivri Veteranlar ve lig kurucularından olan İlhan Tekin; “Bizim amacımız bu kurduğumuz lig ile geçmişte birlikte top koşturmuş olan eski arkadaşların bir araya gelerek dostluklarını pekiştirmelerini amaçlıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde kısıtlı sayıda katılımcı ile kurduğumuz ligde mücadelemiz de centilmence geçmesini istemekteyiz. Bunun için lige katılacak olan takımları da titizlikle seçtik. Kurduğumuz ligimizde ilk yılımızda 10 takım ile güzel bir lig hedefliyoruz. Müsabakalarımız çeşitli sahalarda iki yarı halinde oynanacaktır. Puanlama usulüne göre ilk dörde giren takımlar Play-Off oynayıp akabinde de ligimizin şampiyonu belirlenecek.

 

DERNEK OLMAK ZORUNLU

İlerleyen her sene ile katılımımızın artacağını ummaktayız. Bunun için de ligimize katılım için Masterler ve Veteranlar derneklerinin olması zorunluluğunu getirdik. Bu şekilde halı sahada mevcutta oynamakta olan takımlara da yaptırım getirmiş olduk. Ligimizde çeşitli masraflar için her kulüpten 250’şer TL talep ediyoruz ki malumunuz hakem masrafları, ödüller ve saha masrafları için de bütçemizi bu şekilde oluşturuyoruz. Turnuvada yaş kontenjanı olarak 37-38 yaş sınırı getirdik ve bu yaş sınırında da 2 oyuncu saha içinde 2 oyuncu da kulübede olacak. Ayrıca aktif olarak futbol yaşantısını sürdüren oyuncular için de her takımda bir aktif oyuncunun oynamasına izin verilmektedir. Takımlar komiteye 30 oyuncu listesi vermek zorunda ve bu oyuncuların da komitece verilecek lisanslarının olması zorunlu olacak.

 

 

Marmara Masterler ligi 1. hafta programı

GS Liseli Veteranlar - Bakırköy Masterler Cumartesi saat 19.30 Beylerbeyi Stadı.

2-  Beyoğlu Masterler - İst Çamoluk Masterler Pazar saat 17.00 Örnektepe Stadı.

3-  BJK İlçe Masterleri - Silivri Veteranlar Cuma saat 19.45 Çilekli sahası.

4-  Pendik Kaynarca Masterler - Kocaeli Master Futbolcuları Cumartesi 20.00 Pendik Güllübağlar Stadı .

5-  Çanakkale Masterler -Sarıyer maçı 11 Ekim 2014 tarihinde oynanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196