banner3088

Sardinya Adası’nda zirvede Dani Sordo yer aldı

DÜNYANIN EN PRESTİJLİ SPOR ORGANİZASYONLARINDAN BİRİ OLAN DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI (WRC) TAKVİMİNİN 6. YARIŞI OLAN SARDİNYA ADASI RALLİSİ’NDE KAZANAN RED BULL SPORCUSU DANİ SORDO OLDU. TÜRKİYE RALLİSİ’NDE İKİNCİ OLAN THİERRY NEUVİLLE, SARDİNYA ADASI’NDA DA İKİNCİ SIRAYI ALDI. SEBASTİEN OGİER İSE PODYUMU TAMAMLAYAN ÜÇÜNCÜ İSİM OLDU.

Sardinya Adası’nda zirvede Dani Sordo yer aldı

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takviminin 6. yarışı olan Sardinya Adası Rallisi’nde kazanan Red Bull sporcusu Dani Sordo oldu. Türkiye Rallisi’nde ikinci olan Thierry Neuville, Sardinya Adası’nda da ikinci sırayı aldı. Sebastien Ogier ise podyumu tamamlayan üçüncü isim oldu.

Motor sporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun altıncı heyecanı Sardinya Adası’nda yaşandı. Zorlu mücadeleyi 2 saat 41 dakika 37.5 saniyede tamamlayan Dani Sordo rakiplerini geride bırakarak bu sezonun kendisi adına ilk zaferini kazandı. İspanyol pilot, aynı zamanda art arda ikinci yıl Sardinya Adası’nda zirvede yer aldı. 6 ay sonra yeniden parkura dönen Sordo, yarışın başından sonuna liderliği kimselere bırakmadı ve birinciliğe erişti.

Sardinya Adası’nda ikinci sırayı 5.1 saniye geriden gelen bir diğer Red Bull sporcusu Thierry Neuville aldı. Neuville, Türkiye Rallisi’nin ardından Sardinya Adası’nda da podyumun ikinci basamağına tırmandı. Kariyerinin 7. dünya şampiyonluğunu arayan ralli efsanesi Sebastien Ogier ise Neuville’in sadece 1 saniye gerisinde üçüncü oldu.

Marmaris’te koşulan Türkiye Rallisi’nin kazanan Red Bull sporcusu Elyfn Evans, yarışta dördüncü olarak puanını 111’e çıkardı ve pilotlar sıralaması liderliğini sürdürdü. 97 puanlı Sebastien Ogier’nin ikinci sırada yer aldığı pilotlar sıralamasında 87 puanlı Thierry Neuville ise üçüncü basamakta yer alıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası takviminin 7. yarışı, 19-22 Kasım tarihleri arasında Belçika’da koşulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212