banner3088

Silivrispor’da feda yılı

Yönetime gelmesi ile birlikte dağ gibi biriken borçları ödemek için kolları sıvayan Mektebim Okulları Kurucusu ve Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko öncelikle kulüp çalışanların biriken maaşlarını ödedi.

Silivrispor’da feda yılı
Silivrispor Kulüp Başkanlığına seçilmesinin ardından tek önceliğinin kulübe emeği geçenlerin biriken maaşlarını ödemekle başlayan Ümit Kalko ardından da ilçe esnafına olan tüm borçların ödenmesi için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz hafta içinde Silivrispor idari binasında kulüp çalışanları ile bir araya gelen Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko çalışanlardan da fedakârlık yapmasını istedi. Kulüp ve çalışanların da yaptığı fedakârlıkla Silivrispor Kulübü bünyesinde çalışmakta olan tüm emektarlar bugüne kadar biriken tüm alacaklarını aldı. Kulüp çalışanlarının bugüne kadar biriken ve 100 bin TL tutan alacakları karşılıklı anlaşma ile 60 bin TL olarak ödemeler yapıldı ve böylelikle öncelikle kulüp emektarları ile helalleşilerek yeni sezona başlandı.
SIRADA İLÇE ESNAFI VAR
Silivrispor Kulüp yönetimi bizzat Başkan Ümit Kalko önderliğinde Silivri’deki esnafa olan borçların ödenmesi için kolları sıvadı. İlçe esnafına bugüne kadar biriken yaklaşık 200 bin TL’lik borcun ise ödenebilmesi için çalışanların yaptığı gibi bir takım fedakârlıklar da bekleniyor. Çalışanlarla yapılan görüşmeler neticesinde bir takım alacaklarından feragat eden çalışanlar tüm alacaklarını alarak rahatlamışlardı. Aynı fedakârlığı ilçe esnafından da bekleyen Silivrispor yönetimi bu hafta başından itibaren ilçe esnafının borçlarını da ödemeye başlıyor.
“BORCU OLMAYAN BİR SİLİVRİSPOR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko konu hakkında yaptığı bilgilendirmesinde; “Bugünü kadar oldukça hatırı sayılı bir borç yükü altında olan kulübümüzün artık rahat nefes alabilmesi için gerekli çalışmalarımızı göreve geldiğimiz ilk günden beri yapmaktayız. Geldiğimiz noktada kulüp bünyesinde çalışmakta olan tüm mesai arkadaşlarımızla helalleştik. Karşılıklı fedakârlık yaparak tüm alacaklar ödendi. Şimdi ilçemiz esnafına olan borçlarımızın ödenmesi gerekiyor ki ilçemiz esnafı ile tekrar çalışabilelim. Bu senemizi borçlarımızı ödeyerek geçirmeyi planlıyoruz. Borcu olmayan bir Silivrispor geleceğine daha aydınlık bakacaktır.
“BORÇLARDAN KURTULUP TAKIMIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”
Benim görevde olduğum süre içinde hiçbir çalışanın maaşı bir gün bile sekteye uğramadan ayının tamamlandığı gün verilecektir. Tüm çalışma hayatım boyunca önem verdiğim konulardan biridir çalışanların ücretlerinin ödenmesi. Düzenli ödemeler yapıldığında verim de doğru orantılı olarak artacaktır. Vergi dairesi ve SSK ödemelerimizin de mevcut yapılandırılmaları sekteye uğramadan ödenmeye devam edilecek, yeni dönemden doğacak olan borçlar da anında ay be ay ödenecektir. Böylelikle borçsuz bir Silivrispor için yolumuzu açmış olacağız. Bizim amacımız sadece 3 milyonluk borcu sıfırlamak değil, arttırmadan sürdürebilir olma noktasına getirmek, kulübün iddialı olan, şampiyonluk hedefinde koşturabilecek bir takım olmasının önünü açmak. 
“TEK VÜCUT OLMALIYIZ”
Bundan sonraki süreçte benden ilk yıl hemen şampiyonluk beklemeyin. İlk yıl, yapılandırma yılımız. Borçları yapılandırarak Silivrispor’un rahat nefes almasını sağlayacağız. İkinci yıl şampiyonluk bekleyin. Bu uğurda şahsım ve kurumum adına her türlü maddi ve manevi desteği vermeye söz veriyorum. Silivrispor’un futbol dışında voleybol, basketbol gibi birçok branşı var. O alanlarda da bir takım çalışmalar yapmayı planlıyorum. Onlar çok büyük bütçe istemeyen, sadece emek ve ufak maddi destek isteyen alanlardır. Bizler gerek Mektebim olarak, gerek ortak arkadaşlarımızın marka destekleriyle bu borcu azaltacağız, yapılandıracağız ve tek vücut olarak Silivrispor’umuzun daha iyi gelmesi için çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211