banner3088

Taktik Komple Üçbuçuk…

TAKTİK KOMPLE ÜÇBUÇUK…

Trabzon Kanuni maçını izlerken bir yandan da Silivrispor’un taktiğini çözmeye çalıştım. Ömrümü futbola verdim vermesine ama bu maçta ne oynadığımızı bir türlü çözemedim. Bir sürü taktik biliyorum, 4-4-2,4-1-4-1,4-3-3,3-5-2daha aklınıza ne gelirse. Ama Tevfik Saygılı takımı bu  maçta öyle bir dizilişle sahaya sürdü ki maç başından son düdüğe kadar komple 3,5 attık. Yok böyle bir oyun anlayışı ayıptır, yazıktır,günahtır. Ne oynadığımızı ne biz bildik ne de rakip takım hocası. Zaten onlarda bizi çözemediği için sahadan 3 puanla ayrıldık. Kesinlikle abartmıyorum maçı izleyenlerde buna şahittir. Adamlar  sahada yürüyemiyorlar bile ama bizde de ne yaptığını bilmeyen bir kenar yönetim yüzünden bizim çocuklarında akılları karışmış durumda idi. Bu kadar korkak bir futbol oynanır mı kardeşim pes doğrusu. Hatta devre arasında çayımı yudumlarken bir yandan da taraftarlarla söyleşiyorum. Onlarda bana ÖSS soruları gibi sorular soruyorlar. Ağabey ne olacak bu takım, biz ne zaman rahat bir maç izleyeceğiz. Yahu ben ne bileyim kardeşim bende takıma bakıyorum çengel bulmaca gibi. Sağdan sola hesaplıyorum olmuyor yukarıdan aşağı hesaplıyorum olmuyor. Zaten bir gram aklım kaldı onu da Tevfik hoca aldı.

YENİ HOCA GELDİ LİGDE KALDIK…

Daha dün gibi hatırlıyorum. Silivrispor devre arası kamptan döndüğünde Silivrispor kulübünde düzenlenen basın toplantısına katılmıştım. O toplantıda Silivrispor Kulübü başkanı Mustafa Saral bizlerin sorularını cevaplarken şöyle bir cümle kurmuştu hemde yanında o zaman ki teknik direktör Tekin Aslıhan’da varken. “ Sayın basın mensupları artık bizim hedefimiz kesinlikle play-oflar dır”. Bu ne demek biz bu saatten sonra play-of ları kovalayacağız ve sonra da hedef bir üst  lig. Sonra ne olduysa oldu ve ani bir manevra ile gitti Tekin hoca geldi Tevfik hoca. Bu değişiklikten sonra ligde kalmak için nerede ise gerdan kırıp göbek atacağız. İşte bu yüzden diyorum ki biz bu sene ligde kaldık, seneye mi Allah Kerim.

BİRAZ GEÇ UYANDIK..

Her hafta kadroda değişikliklere gidiyoruz artık kim var kim yok umurumuzda bile değil. Düne kadar ( Tevfik Saygılı tarafından) kadro da düşünülmeyen Gencay birdenbire ve aniden ilk 11 de yer buldu. İşte Tevfik Saygılı’nın en olumlu işi buydu. Bu arada yeni transfer Sercan’da duyduğuma göre geçtiğimiz gün süresiz izinli sayılarak memleketine yollanmış. Yani takımdan gönderilmiş ne kadar kolay değil mi. Peki ya Metin Erdem olayına ne demeli? O da bir önceki karşılaşma da oyuna önce dahil ediliyor sonra oyundan alınıyor v e bu hafta 18 kişilik kadroda bile yok. Peki ya Oğuz?  Şimdi diyeceksiniz ki 18 kişilik kadroya hocanın hazır olduğunu gördüğü  futbolcular girer, doğrudur ama o zaman da adama sormazlar mı Hoca ne zaman hazır olacak? Zaten bu işler hep böyledir. Yani bir varmış bir yokmuş misali.

TOTEM…

Yalnız ben dikkat ediyorum da Tevfik hoca futbolcu tercihinde bu kadar değişkenlik gösterirken kendince totem de deniyor. İsterseniz sizlerde bir sonra ki maçta dikkat edin. Hani o yedek kulübesinin önünde antrenörlere ayrılan çizgiler var ya işte o çizgilerin tam sağ köşesine dikiliyor ve maçın 26. Dakikasında önce bir yudum su içiyor sonra da hemen yanına yardımcı antrenör koşarak geliyor ve en az 15 en fazla da 20 saniye birbirlerinin gözlerinin içine melül melül bakıyorlar. İsterseniz bir dikkat edin bakalım farklı bir şey görecekmisiniz?

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212