banner3088

Tecavüzün saati kaç?

Kadınlar! Kadınlarımız! Kızlarımız! Canlarımız!

Bu kelimeleri bir daha okumanızı rica ediyorum… Doğa anadan, gelecekten dünyanın varlığından bahsettiğimi anlayabildiniz mi gerçekten?

Orta Asya da kurulan ilk Türk devletlerinde kadın ve erkek eşit haklara sahipti. Kadınlar ata binip, ok atar, top oynar, güreş gibi ağır sporların yanı sıra savaşa katılırlardı.

Bebeğinin yerine omzunda mermiler taşıyan kadın,
Cebel-i berekette Rahime Hatun,
Kastamonu'da Satı, Kütahya'da Emeti kadın,
Erzurum'un yüz akları, Kara Fatma ve Nene Hatun
Özgülük uğruna can veren bu bedenler ve diğerleri… Siz kadınlara böyle zulüm yapın diye mi savaştılar ey kafası pantolon içindeki zihniyet…

Siz kim oluyorsunuz da bu vahşeti bu zulümü yaşatıyorsunuz ‘bize’ kimsiniz siz? Sperm israfı yaratıklar… Neden rahat yürüyemiyoruz? Neden hep korku içindeyiz, siz kimsiniz bunu yaşatıyorsunuz? Hayvanlara tecavüz, kızlarımıza, kadınlarımıza siz bu hakkı nerden buluyorsunuz?

Sözüm asla iyi insanlara değildir arkadaşlar, bu satırları yazarken ellerim titremiyor, yüreğim titriyor, vahşet var zulüm var… İstatistiklere bir bakın lütfen kanınız donar!

Zarafette, duygusallıkta, nezakette, şefkat ve merhamette erkek kadına yetişemez. Akli muhakemede, soğukkanlılıkta, fikri tahlil, yani çözümlemede de kadın erkeğe yetişemez. Nedir bu cinsiyet savaşı? Nedir bu egemenlik? Nedir bu cinsel zarar?

Devlet yönetenleri neden buna bir çözüm bulamıyorlar? Çok mu zor bir insanın hayatını korumayı sağlamak, hayvanlara saygı gösterilmesini sağlamak soruyorum?

Neden başka ülkelerde ağırken cezalar burada değil? Buradan seslenmiyorum, haykırıyorum…

Bu ülkede kadına ne zaman değer verilecek? Ne zaman bu zulüm bitecek? Bir öğrenci kız ‘evime gidene kadar tetikteyim, anahtarları elimde sıkmaktan parmaklarım acıyor’ bu kız bu duruma nasıl geldi? İngiltere de ki hakim gibi hakimlerin çoğalması gerek!!!

Beş yaş ya, beşşşş… Bir dünyayı yıkıyorlar… Biz anneler ve insancıkların arasında kalan insanlar uyku uyamıyoruz can acısından. Neden?

Denetlensin, ağırlaştırılsın yasalar, Psiko-teknik Değerlendirme ve Psikiyatri Uzmanı Muayenesi zorunlu hale gelsin, her sektörde… Bu rapor her yıl yenilensin çok mu zor bunu yapmak?

“Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın… Mustafa Kemal Atatürk!”

Sigmund Freud’un dediği gibi; düşünebilen herkesin insan olması, insan olan herkesin düşünebildiği manasına ne yazık ki gelmiyor…

Bu konu hakkında devlet yönetenleri acil bir toplantı yapıp, kimse teşebbüs bile edemeyecek kararlar getirmesi gerek!

Sevgiyle kalın… Güvenli ve huzurlu günler dilerim, mümkünse tabi…

 

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211