banner3088

Başkan Albayrak: “Tekirdağ, deprem açısından en yüksek riski taşıyan illerden biridir”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın, ülkemizin deprem açısından en yüksek riski taşıyan illerinden biri olduğunu hatırlattı.Başkan Albayrak,...

Başkan Albayrak: “Tekirdağ, deprem açısından en yüksek riski taşıyan illerden biridir”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın, ülkemizin deprem açısından en yüksek riski taşıyan illerinden biri olduğunu hatırlattı.

Başkan Albayrak, “Ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri arasındaki haftayı, vatandaşlarımızda deprem bilincinin oluşturulması, depremlere karşı her daim hazırlıklı olunması ve yaşanan deprem felaketlerinin hatırlanması amacıyla, "Deprem Haftası" olarak kutlamaktayız. Deprem, dünyanın en önemli gerçeklerinden biridir. Ülkemizin dünyanın etkin deprem kuşağı üzerinde bulunmasından dolayı, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, vatandaşlarımızın bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle afetlerden korunmak ve meydana gelecek zararları azaltabilmek için afet bilinci yüksek bir toplum oluşturmak hepimizin görevidir” dedi.

Açıklamasında Tekirdağ’ın deprem riskine de dikkat çeken Albayrak, “Tekirdağ, ülkemizin deprem açısından en yüksek riski taşıyan illerinden biridir. Bu nedenle bölgemizde deprem riski, alınması gerekli tedbirler, riskler detaylıca çalışılmalı ve bu risklere göre yerleşim alanlarını belirleyerek gerekli önlemler alınmalıdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bıkmadan usanmadan, ağaç yaşken eğilir diyerek önce çocuklarımızı sonrada büyükleri depreme karşı hazırlamaya çalışıyoruz. 2014 yılından bu güne bütün ilçelerimizi ziyaret ederek yaklaşık 30 bin vatandaşımıza temel afet eğitimleri verdik. Bu ve buna benzer etkinlik ve eğitimlere her yıl arttırarak devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasını ve tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197