banner3088

İnternette şifre dönemi sona eriyor

İnternet te artık şifre yerine USB anahtarlar kullanılmaya başlanacak.

İnternette şifre dönemi sona eriyor
Google Güvenlik Bölümü Başkan Yardımcısı Eric Grosse ve mühendisi Mayank Upadhyay'ın beraber kaleme aldıkları bir makalede "Sektördeki birçok kişi gibi artık parolaların internette yeterli güvenliği sağlamadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

İkilinin öngörüsüne göre fiziksel olarak USB girişine takılan 'anahtarlar' şifrelerin yerini alacak. Yubico isimli bu anahtarı taktığınız bilgisayar veya akıllı cihazda otomatik olarak normalde şifre kullanarak girdiğiniz tüm internet hesaplarına otomatik olarak giriş yapılıyor.

Grosse gelecekte şifre döneminin tamamen kapanmayacağını belirterek "Artık insanlar karmaşık ve zor şifreler hatırlamak zorunda kalmayacak ancak örneğin hesap ayarlarında önemli değişiklikler yapılacağı zaman bir şifreye ihtiyaç duyulabilir" dedi.

Google'da yeni dönemle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten ikili "Bu çalışmaların büyük ölçekte kabul görmesi zaman alacak ancak Google dışındaki web siteleriyle de bu teknolojiyi test etme niyetindeyiz" görüşünü belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2013, 14:32
YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3212

banner2250

banner3196