banner3088

Whatsapp kullanıcılarına uyarı! Bunu yapmazsanız silinecek...

Kritik uyarı! Bunu yapmazsanız silinecek...

Whatsapp kullanıcılarına uyarı! Bunu yapmazsanız silinecek...

Google ve WhatsApp`ın anlaşması yürürlüğe giriyor.

WhatsApp ile Google`nın yaptığı anlaşma kapsamında, 12 Kasım`dan sonra WhatsApp sohbet ve medya yedekleri Google Drive`da depolama kotasından düşmeyecek.

Ancak bundan tam bir ay sonra WhatsApp ve Google, Android kullanıcılarının Google Drive`da depolanan eski WhatsApp sohbet yedeklerini silecek.

Telefon belleğindeki sohbet geçmişi ve yedekler bundan etkilenmeyecek. Uzmanlar, WhatsApp yedeklemelerinin güvenliği ve gizliliği ile ilgili şu temel önerilerde bulunuyor:

Yedeklerini iCloud üzerinden yapan iOS kullanıcıları, bu durumdan etkilenmeyecek.

Ancak, Android kullanıcıları için Google Drive otomatik olarak bir yıldan uzun süredir güncellenmeyen WhatsApp sohbet yedeklerini silecek.

Bu kullanıcılar, 12 Kasım`dan önce yedeklerini güncellemezlerse, veri kaybına uğrayacaklar.

WhatsApp yedekleriniz silinecek!

Android için WhatsApp`ın kullanıcıların sohbetlerini Google Drive`a ücretsiz olarak yedekleyeceğini ancak bunun eski yedeklere zarar verebileceğine dikkat çeken siber güvenlik kuruluşu Kaspersky Lab uzmanları, bir kez uygulamadan ayrıldıktan sonra ister Drive`da depolansın ister başka bir yerde, artık bu özellik tarafından korunmayacağı konusunda uyardı.

Android için WhatsApp, verilerini Google Drive`a düzenli olarak yedekleyebilir.

Bu kopyalar ayarlara bağlı olarak yalnızca metin veya metin, fotoğraf ve video olabiliyor.Google Drive`a yedekleme ayarlarınızın yapılandırılma durumunu kontrol etmek için Menü - Ayarlar - Sohbetler - Yedekleme adımlarını takip edebilirsiniz.

Ünsal Sarıtoprak / Teknolojioku

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196