banner3088

Teşekkürler İsmek

Biz Türk insanı olarak organizasyon konusunda maalesef pek başarılı değiliz. Mesleğim gereği daima gözlem ve eleştirihayatımın bir parçası genelde. Uzun süredir yalnız başıma bir eyleme giremezken bu gezi cesaretlendirdi beni ve heyecanla katıldım. “ İSMEK” kursiyerlerini İstanbul’a götürecekti. Korkarak da olsa annemin verdiği cesaretle katıldım. Yeni yürümeye başlayan bebeğin ilk adımındaki ürkeklikle çıktım yola. Tahmin edilenden fazla kişinin gelmesi, insanımızın organize olmaktaki cehaleti karşısında hızlı bir çalışma sergileyen “İstanbul Büyük Şehir Belediyesi” listede ismi olmayanları da hesaba katarak ek iki araç çıkardı ve kimsenin onurunu kırmadan, profesyonel ekibi ile güzel bir organizasyon gerçekleştirdi.
1.Miniatürk ve 2. Panorama başlıklı bir gezi gerçekleştirildi. Şık bir restaurantı olan Miniatürk’de 170 kişilik sürpriz konuk fazlalığı hiç hissettirilmeden ve gayet güleryüzle ağarlandı.
1.Miniatürk: Türkiye’yi yarım saatte önemli noktaları ile gezdirmeyi ve özellikle yabancı konuklara ülkemiz adına kısa ve öz bilgi vermeyi amaçlamış bir alanda gerçekleştirilmiş bir maket çalışması. Dikkatimi çeken çok fazla öğrenci ve yabancı misafir kitlesi mevcuttu. Bir de içinde maketlerden oluşan tarih müzesi bulundurduğunu ifade etti gezen arkadaşlar. Alan çok geniş olduğundan ve rahatsızlığım sebebi ile fazlaca gezemedim ben. Öğrenmeye ve bilgilerimi aktarmaya önem veren ben bunun zemininin kimliği hakkında pek takıntı yapmam. Güzel hizmet vereni de alkışlarım daima.
2.Panorama kısmında ise çok öğrenci yığılması olduğundan otobüste kalmama rağmen İstanbul’un Kurtuluşunun maketlerle resmedilip anlatıldığını öğrendim. Tarihimize ve geçmişimize her noktasından sahip çıkmamızın altının çizildiği bu anlamlı gün; özellikle benim için verimli bir özgürlük oldu. Sağlık sorunlarım sebebiyle bireysel özgürlüğümün bittiği bu günlerde özellikle benim için mükemmel bir seyahat oldu bu gezi.
Pazar günü ağzımıza bir parmak bal çalındı, tekrarı için taleplerde bulunun dendi bize. Ben birçok organizasyon yapmış biri olarak bu çalışmayı şöyle özetleyebilirim.
1. Tam profesyonel bir ekip ve çalışma.
2. Aksaklıklara karşı süper bir refleks ve düzelme.
3. Eşit davranış ve eşit hizmet.
4. Dosyalama ve doğru hediyelendirme.
5. 170 kişilik bir katılımda eksiksiz hizmet.
6. “insana odaklanmış” harika bir çalışma.

Birçok kişi bu satırlara şaşırabilir. Bir dostumun bu kurslara katılmama şaşırması gibi
 “Bilginin ve öğrenmenin siyaseti olmaz” biz bunu anladığımız zaman belki biraz yol katetmiş olacağız. Bir şeyler öğren de nasıl öğrenirsen öğren, öğrendiklerini de doğru amaçlar için kullan en önemlisi bu.“SİLİVRİ İSMEK” 18.12.2011 tarihinde 170 kursiyerinin katılımı ile bir gezi tertipledi İstanbul’ da 1.Miniatürk. ve 2.Panoroma noktalarına gerçekleştirilen gezide kursiyerlere Miniatürk Restaurand’ında öğlen yemeği sunuldu. Son model araçlarımızla alındığımız noktaya bırakıldık.  

YORUM EKLE

banner3205

banner2251

banner3211

banner3196