banner3088

Teşekkürler Karakaş

Yeni bir haftadan herkese merhaba...
Soğuk ve yağışlı bir haftayı geride bırakırken, aldığımız haberlerle bundan böyle üşümeye devam edeceğimizin de bilgisini vermiş olalım.
***
Pazartesi günü aralıksız olarak yağan yağmur, Silivri’de her yağış sonrası gündeme gelen Boğluca Deresi’ni tekrar gündemimize taşıdı. Birçok kişinin umrunda dahi olmasa da Boğluca Deresi benim için önemli. O derenin taşması sonucu geçtiğimiz yıllarda aldığımız hasarı unutmuş değilim, unutmaya da niyetim yok! Neyse... Gelelim Pazartesi gününe. O derenin ıslah çalışmaları hala bitmedi gitti. Çocukken yağmur yağdığında çatılardaki suyu tahliye eden boruların ağzına koyduğum taslarla suyu toplar, sonra da onları süt gibi düşünerek sütçülük oynardık. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de yaptığı aynen bu oyun gibi... Yağmur yağdığında dolan suyu motorlarla tahliye ediyorlar, sonra tekrar yağmur yapıyor, sonra tekrar tahliye ediyorlar. Sorsanız da çok çalışıyorlar. Gazetemizin ofisine gelirken her gün dere yolunu kullanıyorum. Vatandaşların tepkileri o kadar büyüyor ki burada yazamayacağım, ağza alınmayacak sözler duyuyorum onların ağzından bu konuyla ilgili. Bak yine gelemedik Pazartesi’ye tühhh.
Bizim bir Fatoş Abla’mız var. Her şeyden de hemencecik haberi var Fatoş Abla’mızın. Ondan duyduğuma göre de Pazartesi günü derenin tıkalı olan köprü ayaklarını açtırma işini halleden isim Metin Karakaş olmuş. Çevresinde iş bitiriciliği ile bilinen Metin Karakaş, bu işi de halletmiş. O zaman bizden de kocaman teşekkürler olsun Metin Karakaş’a...
Karakaş, duyarlılığını ve sorumluluk bilincini ortaya koyarak bu işi yaptırmış. Çok da iyi yapmış. Sağ ol var ol Metin Karakaş.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Eren Turgut
Ali Eren Turgut - 3 yıl Önce

Çok haklısınız Eyüp Bey

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196