banner3088

Teşekkürler Silivrim

Son iki gündür Silivri dışındayım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına İzmir'den katıldım. Öncelikli olarak Türkiye'nin duyarlılık konusunda yüz akı olmuş İzmir’in kutlamalarından birazcık bahsetmek istiyorum. Sanırım İzmir’i ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anlatmaya kelime haznem yeterli olmayacak, Tek yürek, tek bilek olmuş İzmir, yeri göğü, denizi , evleri sokakları kırmızı beyaza boyanmış gibiydi. Çocuğunu, eşini, Annesini-Babasını alan bayraklarıyla meydanlarda Bayram coşkusunu kutladı. İzmirliler hep bir ağızdan ''İzmir’den Ankara’ya sesleniyoruz, say bakalım biz kaç kişiyiz'' sloganlarıyla gece geç saatlere kadar düğün havasında eğlenip kutlama yaptılar

Gelelim Silivri’ye, Silivri’de değildim ama an be an takip ettim Silivri’nin bayram coşkusunu, nasıl ki İzmir’le gurur duydum Silivri ile bir kat daha gurur duydum.

Organizasyon harika (Silivri Belediyesini tebrik ediyorum) katılım muhteşem, Cumhuriyet Bayramından bir gün önce Silivri Belediyesi nerdeyse her yeri bayraklarla donatmıştı. Görsel olarak ta her yer kırmızı beyaz, Silivrililerin el üstünde, baş üstünde taşıdıkları metrelerce uzunluktaki Türk Bayrağı kameralarımıza muhteşem görüntüler verdi. Silivri bu yıl ki kutlamalarda tüm Türkiye'ye birlik beraberlik dersi verdi. Resmi kurumlarıyla, siyasi partileri ile, Emniyet mensupları ile ve en önemlisi tüm Silivrili vatandaşlar hep birlikte kenetlendi. Bunlar görmeye alışık olduğumuz ve hep görmek istediğimiz görüntüler ve keşke tüm Türkiye aynı coşkuyla aynı sevinçle bu bayramı kutlasaydı.

Teşekkürler Silivri belediyesi,

Teşekkürler Silivri’deki tüm siyasi Partiler,

Teşekkürler Silivri Emniyet Teşkilatı

ve Teşekkürler Silivri halkı..

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196