banner3088

İşte Trakya Hızlı Tren’in Güzergahı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerini İstanbul’a bağlayacak ‘Hızlı Tren’ projesinde sona gelindi.

İşte Trakya Hızlı Tren’in Güzergahı
İstanbul Halkalı istasyonundan başlayarak Edirne Kapıkule istasyonunda sonlanacak 229 kilometrelik hızlı tren projesinde, bölge halkının bilgilendirildiği, fikir ve önerilerinin de alındığı ÇED toplantıları 9-12 Eylül tarihleri arasında Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de yapıldı ve süreç tamamlandı. 

AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Trakya yüksek hızlı tren projesinde adımların atılması için görüşme yaptılar. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile yapılan görüşme sonunda bir açıklama yapan vekiller; yüksek hızlı tren projesinin ihalesinin 2016 yılında yapılacağını ve en kısa sürede de inşaatına başlanacağını dile getirdiler. 

Halkalı-Marmaray hattıyla da entegre olacak projenin yaklaşık 18 ayda tamamlanması planlanıyor. 229 Kilometrelik hattın 75 kilometresi İstanbul’da planlanırken hattın 40 kilometresi Tekirdağ, 60 Kilometresi Kırklareli, 54 Kilometresi ise Edirne İl sınırları içerisinden geçiyor. 

Hızlı Tren Hattı Sirkeci’den başlayıp, Halkalı, Kabakça, Çerkezköy, Büyükkarıştıran, Misinli, Lüleburgaz, Babaeski, Havsa güzergahından Kapıkule’ye varacak. Tekirdağ ve Kırklareli’ne birer kol ayrılacak.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Trak
Trak - 4 yıl Önce

Gelmemeli olmamalı trakyaya anadoludan goç istemiyoruz

sülo
sülo - 4 yıl Önce

tekirdagdan marmara-ereglisi / silivri üzerinden istanbul merkeze ve ücüncü havaalanina direkt baglanti olmali, cünkü bilasa yaz aylarinda yogun trafik olan guzergah burasi. yapmisken batiya dogru kesan canakkale bogazi üzerinden izmire kadar uzansin...............

köylü osman
köylü osman - 4 yıl Önce

babayeskiyede gelecekmi

serhat
serhat - 4 yıl Önce

Hanı kinalıdan geçecekti

ss ss
ss ss - 4 yıl Önce

Gelcek Gelcek diye 10 yıldır Aynı terane Gaz bi yere Varılmıyor Hazır Güzergah Varken İllede Neden Başka Yerden Gecicek

Ayhan Tenk
Ayhan Tenk - 3 yıl Önce

Hadım koy Ömerli 2 Kiptaş in önüne durak varmı acaba

nejat
nejat - 4 yıl Önce

Bırakın hızlısını Çalıştırın eski hattı Hani ????????????? nerde

İbrahim
İbrahim - 4 yıl Önce

Silivriyle alakası yok ozamn


SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2253