banner3088

TMO, son 15 yılın en yüksek buğday alımını gerçekleştirdi

Toprak Mahsuller Ofisi (TMO) Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, bu sezon son 15 yılın en yüksek buğday alımını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hububat Alım Kampanyası kapsamında il genelinden 194 bin ton peşin, 10 bin 137 ton emanet olmak üzere toplam 204 bin 137 ton buğday alımı gerçekleşti” dedi.

TMO, son 15 yılın en yüksek buğday alımını gerçekleştirdi
TMO Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, şube olarak il genelinden bu sezon 194 bin ton peşin, 10 bin 137 ton emanet buğday alımı gerçekleştirildiğini söyledi. Fidancı, “Tekirdağ Şube Müdürlüğümüz ve bağlı iş yerlerimizde alım yaptığımız 2015 yılı mahsulü ürünlerle birlikte yaklaşık 255 bin ton hububat stokumuz bulunmaktadır. Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Muratlı ve Silivri Ajans Amirliklerimiz ile Şarköy Tesisli ekibimizde randevulu alım sistemi devam etmektedir. Toplam 204 bin 137 ton peşin ve emanet buğday alımı gerçekleştirilmiştir. Alım sezonu tam randevulu olarak devam etmektedir. Randevulu alım sistemi TMO personeli tarafından titizlikle takip edilmiş, üreticilerin ürünlerini beklemeden teslim edebilmeleri sağlanmıştır. Alımın başladığı günden bu yana, üreticiler istedikleri tarihe randevu alabilmiş, iptal ve yeniden randevu alma konusunda tüm üreticilerimize her türlü destek verilmiştir. Hububat alımına başladığımız günden bu yana yaklaşık 9 bin 400 adet randevu gerçekleştirilmiştir. Bu durum üreticilerce son derece memnuniyetle karşılanmaktadır. 2015-2016 Hububat Alım Kampanyası kapsamında cari tarih itibarıyla 194 bin peşin, 10 bin 137 ton emanet buğday alımı gerçekleştirilmiştir. Tekirdağ genelinde son 15 yılın en yüksek buğday alımını gerçekleştirdik” dedi.

“KALİTELİ BUĞDAYA PİRİM UYGULAMAMIZ VAR”

Buğdayın kalitesine göre pirim uyguladıklarını ifade eden Fidancı, “TMO olarak kaliteli üretimi teşvik amacıyla ilave prim uygulamamız bu yıl da devam etmektedir. Kaliteli buğdaya protein oranına göre yüzde 1 ila 7 arasında ilave prim ödemesi yapılmakta, ürünler artı ve eksi prim alarak fiyatlanmaktadır. Tekirdağ Şube müdürlüğümüz ve bağlı iş yerlerimizde alım yaptığımız 2015 yılı mahsulü ürünlerle birlikte yaklaşık 255 bin ton hububat stokumuz bulunmaktadır. TMO olarak öncelikli uğraşımız, hububat alımının yanı sıra mevcut stoklarımızın optimum şartlarda muhafazasını sağlamaktır. Bunun için gerekli tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Üreticilerimiz ve hinterlandımızda faaliyet gösteren tüm Ziraat Odası Başkanlıkları, 2015-2016 Alım Kampanyası uygulamalarımızdan memnuniyetlerini tarafımıza ve basına sıklıkla dile getirmektedirler. Randevulu alım sistemi, geçmişte yaşanan uzun kuyrukların önüne geçmiş, üreticilerimizin herhangi bir endişe yaşamadan, randevu gününde ürün teslim etmesini ve üretici kartı ile ürün teslim eden üreticilerin ürün bedellerini 15 gün içinde alabilmelerini sağlamıştır” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197