banner3088

Sokakta düğün, nişan ve kına gecesi yasağı

İçişleri Bakanlığı, 20 Ağustos’ta Gaziantep’teki bir sokak eğlencesine düzenlenen terörist saldırı sonrasında aldığı bir kararla sokakta düğün, nişan ve kına gecesi yapılmasını yasakladı. Bu etkinlikler artık yalnızca kapalı mekanlarda gerçekleştirilebilecek.

Sokakta düğün, nişan ve kına gecesi yasağı
Gaziantep’te gerçekleştirilen 56 kişinin hayatını kaybettiği ve 90’ın üzerinde yaralı vatandaşın bulunduğu, IŞİD üyesi bir canlı bombanın gerçekleştirdiği terör eylemi sonrasında İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık’tan, bundan sonra yaşanabilecek herhangi bir benzer durumla karşılaşmamak adına alınan kararla birlikte artık düğün, nişan ve kına gecesi gibi organizasyonlar sokakta yapılamayacak. Bu tür eğlenceler için yalnızca kapalı alanlar kullanılabilecek.

Güvenlik güçlerine haber verme zorunluluğu
Güvenlik zafiyeti doğurmaması adına sokaklarda yapılacak düğün, nişan ve kına gecesi gibi organizasyonları kapalı alanlara taşımak zorunlu hale geldi. Bunun yanına kapalı mekanda bu organizasyonları yapacak olan kişiler de öncesinde güvenlik güçlerine haber verecek. Karara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılırken, idari para cezaları uygulanabilecek. Kapalı alanlarda yapılacak olan etkinliklerde asayişi sağlama adına polis ve jandarma görevlendirilecek.
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196