banner3088

Üst geçit müjdesi(!)

 Üst geçit müjdesi(!)

Silivri’nin yıllardır kanayan yarası, Anadolu Hastanesi önündeki üst geçit sorunu sonunda çözüme ulaştırılıyor. Ulaştırılıyor ulaştırılmasına da zamanlaması çok manidar geliyor insana. Malum geçtiğimiz günlerde Anadolu Hastanesi’nin hisselerinin Medical Park Hastaneleri’ne satıldığının haberini yapmıştık. Türkiye gündeminde olan Medical Park Hastaneleri’nde First Lady’nin de sahipleri arasında olduğu söylentisi insanın zihnini bulandırıyor. Doğrudur değildir bilinmez ama Türkiye gündeminde bu kadar yer edinmiş bir konu insanın aklına şu soruyu da getiriyor: O üst geçidin yapılması için Anadolu Hastanesi’nin yerinde Medical Park Hastanesi mi olmalıydı?

Silivri’de Işıklar mücadelesi

Silivri’nin ilginç konularından bir tanesi de Anadolu Partisi’nin kurulması ve sonrasında Av. Ramazan Işıklar’ın partinin ilçe başkanlığına atanması. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın akrabası olan Avukat Ramazan Işıklar’ın mevcut belediye başkanı Özcan Işıklar ile nasıl bir mücadele içinde olacağını şimdiden merak ediyorum. Çünkü fısıltı gazetelerinden gelen haberlere göre, Anadolu Partisi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye isimlerin geçiş yapılacağı gelmiyor değil kulaklarımıza. Farz-ı misal şöyle bir durum ortaya çıksa: Malum Belediye Meclisi’nde ortalık kızışmış durumda. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyelerinin muhalifleri Anadolu Partisi’ne geçerlerse- ki partinin bir nebze kuruluş amacı da buydu zaten- 3 partili bir Belediye Meclisi oluşacak ve Özcan Işıklar gerek çalışmalarında gerekse bir sonraki seçim sürecinde zor duruma düşecektir diye düşünüyorum. Tabi benimkisi şu anda sadece bir öngörü.  Zaman neleri getirir hep birlikte göreceğiz.

Türkyılmaz ile yeniden

Dün Milliyetçi Hareket Partisi’nin İlçe Kongresi’nde Kan Demirkol ile Şenoğlu Türkyılmaz’ın çekişmesine şahit oldum. Edindiğim izlenime göre Silivri Ülkü Ocakları mevcut başkan Türkyılmaz’a değil de Demirkol’a destek verdi. Onlar da artık Silivri Milliyetçi Hareket Partisi’nde taze bir kan istiyorlar galiba. Türk siyasetinin ‘Asena’sı Meral Akşener Hanımefendi’nin de belirttiği gibi bu seçimin kazananı ya da kaybedeni olmadı. Özellikle sonuçların açıklanmasından sonra Kan Demirkol’un, Şenoğlu Türkyılmaz’ın elini öpmek istemesi ve kucaklaşıp helalleşmeleri bu durumu ispatlar nitelikteydi. Türkyılmaz e ekibine yeni görev dönemlerinde başarılar dilerim.

Dip Not:

Son zamanlarda kulağıma gelen bilgiler, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının Özcan Işıklar’ın basın ve yayın organlarına getirmiş olduğu kriterleri desteklediği yönünde. Özellikle yılbaşından sonra bu parti ve kuruluşların da bu kriterleri uygulamaya koyacakları yine kulağıma çalınmıyor değil.

İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

YORUM EKLE

banner3205

banner2250

banner3197

banner3196