banner3088

YAŞADIĞIMIZ ANLAR-2

Mali durumu 2 trilyona yaklaşmakta….
 
Her şeyin başı sağlık ve mutluluk..Ne var ki paran olmayınca artık selam bile verilmediği bir dünyada yaşıyoruz.
Behzat   Nalbantoğlu’nu tanımayan yoktur Silivri’de.Silivri’nin tam göbeğinde 800 metre kare olan tarihi hanın(Han’ dan geriye sadece caddeye bakan camekanlar kaldı ) sahibi.
Behzat ;10 yıldır dostum.,arkadaşım..
Hanın bugünkü piyasa değeri 2 trilyon.Maniler olmasa ,bir telefon ettiğinde büyük marketler çanta içinde 2 trilyonu Behzat ‘a teslim edecekler.
Han, yıllar  önce , develi   kervanlar için   ahır ve otel olarak kullanılmış. Sonra   şarap deposu ve en sonunda da Behzat Nalbantoğlu’nun babası tarafından Bakkal dükkanı olarak faaliyet göstermiş.
Behzat ve kardeşi 10 yıl öncesine kadar Bakkallığa devam etmişlerSonra da kardeşini kaybeden Behzat ,hanın bekçiliğini yapmaya başlamış Ta ki dükkanın önünde felç geçirip yığılmasına kadar.
Her ikisi de ne yazık ki evlenmemiş.Çoluk çoçuk yok. Sadece bir yeğen hanım var.
Han  ziyareti  için , Balkan ülkelerden iş adamları ,papazlar   ,emeklilerin gelmesi olağan sayılmaya başlamış. İddiaya göre ,Atatürk zamanında Rum-Ermeni ve Müsevilerin memleketlerine yollanıp,orada ki Türk kökenli insanların Silivri de toprak verilme olayında, gayri Müslimler yükte hafif ,pahada ağır para-ziynet eşyaları ; en çoğu da altınları nı götürmek fırsatını bulamamıştı.
Ne yapsınlar,? Özellikle altınları   hanın temellerine gömmüş olma ihtimali çok.
Define arayıcı aletler   han arsası üzerinde 7 ile 8 mt derinlikte maden olduğunu hakikaten gösteriyor. Bu altın da olabilir, demir de.
 
Han 1nci derece de tarihi eser. Hoş çatı filan yok. Arka duvarlar taş örme ve camiye komşu. Tek çivi çaktırmıyorlar.Eski haline getirmiyorlar..Yetkililer destek vereceğiz diyorlar ama,Hiç bir şey yaptıkları yok.
Allah geçinden versin Behzat Allahın Rahmetine kavuştuğunda devlet hana el koyacağı bilinen bir gerçek. Bakın işte o zaman   o yasaklanan hususlar bir anda yok olacak.
Şu an Behzat Selimpaşa Huzurevinde. Aylık 3 bin TL ödüyor. Sıradan bir tedavi olmasına rağmen iyi. İdrar torbası pantolon içinde olmak üzere artık adım atabiliyor. Beyni zehir gibi çalışıyor.
Şu an bankada ki 3-5 kuruşla vaziyeti idare ediyor.
Destek olarak Yılmaz Kandemir’in büyük faydaları var. Kimsenin sahip çıkmadığı Behzat’ı arıyan ,dertlerine yardımcı olan sadece O.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir zamanlar ,hanın ihyasını üstlendi.Görevliler art arda geldi. Fotoğraflar çekildi.Sonra Belediyeyi CHP alınca tüm işlemler görünmez bir el tarafından durduruldu.
Tarihi hanın geleceği için neler yapıldı,tüm bilgiler Metin Karakaş da. Ne yazk ki ser verip,sır vermiyor …
Neticeye bakarsak   insanın 2 trilyonluk mal varlığı olmuş,işe yaramadıkdan sonra ne yazar ki.
Silivri de ki Belediye,Kaymakamlık Behzat öteki dünyaya göç etmeden el ele vermeli,hiç olmazsa son günlerini refah içinde  yaşatmalı.
Tabii ki yaparlarsa..
 
Özcan Büyükoğlu       ozcanbuyukoglu@yahoo.com.tr
 
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212