banner3088

Yaşam Felsefesinin Kuralı

" Karşına çıkan kişiler, her kimse, doğru kişilerdir."     Bunun anlamı şudur, hayatımıza her kim girmişse tesadüfen karşımıza çıkmamıştır. Biz istediğimiz için karşılaşmışızdır. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır."  Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremez. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, yaşanmışlıklardan dersimizi alalım ve yaşanacaklarımızda olası hataları minimize ederek yolumuza devam edelim diye…

" İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır."   Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatın içinde zamanı yönetemediğimiz ve yönlendiremediğimiz anlar ziyadesiyle vardır.   Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

"Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir."    Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Her nihayet bir başlangıçtır. Nereden başlayacağımız, nasıl başlayacağımız önemlidir.    “ Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin.” L.Tolstoy

Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğumuz bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak nitelikli bir hayata “merhaba” demektir.

 

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196