banner3088

Yaz Geldi,tatil yakın,zayıflamak gerek

Serene Tıp Merkezi Doktorlarından Akupunkturist Aydın Kendirci ile sizler için röportaj yaptık. Aslında kendi derdime çare ararken toplum bilimci gibi davranıp sizlere de fayda sağlamak istedim. Hem de şu dillere destan doğu felsefesi ve doğu toplumlarında benimsenmiş “AKUPUNKTUR” tedavisini öğrenmekti amacım. Denek olmayı severim; buna “çuvaldızı önce kendime batırırım” da denebilir. Uzaya gitmeden uzayı anlatmam; biraz Nasrettin Hoca’lık var bünyemde diyelim.  Aslında buna vesile olan da kız kardeşim oldu; iyi de oldu kendisine minnettarım bu tanışıklık adına. Öncelikle Hekim gibi hekim tanıdım bu sayede; önce insan olmayı sonra hekim olmayı seçmiş bir dost tanıdım. AYDIN KENDİRCİ..:)

Bu yazımı haber formatında yazmak tanışıklığımıza haksızlık olurdu bu yüzden köşemden paylaşmayı uygun buldum. Yıllardan beridir aradığım bilimsel formatta bir sohbet ve akabinde zayıflık kilo vermek oldu hedefim. Aslında bir tüp  bebek tedavi merkezlerinde epilepsi hastası olan gebe hastalarına hamilelik esnasında ilaç kullanmadan bir süreç geçirmelerinin yolunu açmak adına kendisinin tanıştığı “AKUPUNKTUR” un anne adaylarında kaliteli hamilelik geçirerek sonuca ulaşmalarını sağlayan değerli hekimimiz; bu tanışıklığı  bu alanlarda gerekli eğitim sürecini de tamamlayarak uzmanlaşıp birçok bebek kazandırmış ailelere. Bu aslında şu anlama da gelmekte “infertilite=kısırlık” tedavisinde oldukça verimli sonuçlara giden; aslında sonuca ulaşmada kaliteli bir yolculuk çizen ve bunu yaparken de gereksiz ilaç kullanarak böbrekleri yormayan bir yolculuk  Akupunktur.

Daha açıklayıcı olunursa vücudumuzda olağan dengeleri kuran bir müdahale sistemi. Benim anladığım ve en basit anlatımıyla vücuda yapılan bir akort sistemi. Çin ve uzak doğuda öyle ki mevsim değişikliklerinde yılda 2 kez yapılan bir aşı gibi tedavi. Batıda ise “entegratif tıp” olarak kabul edilmiş bol ilaç kullanan hastalarda destekleyici bir katkı sağlayan müdahale(tedavi).

Özet olarak tüm ağrılı durumlarda uygulanabilen bir müdahale “akupunktur” . Sadece zayıflama düşüncesi ile başlayan bu yolculuk bana hayatım adına kocaman bir kapı açtı ve çözümsüzlüğün aslında bizim beynimizde olduğunu öğretti. Araştıran ve umudunu yitirmiş olan herkes adına bu yolculukta siz de bir yolculuk hakkına sahipsiniz deme sorumluluğunu üzerime alarak hepinizi öncelikle Aydın Kendirci sonrasında AKUPUNKTUR’u tanıma ve bu harika yolculukta büyük bir aile olmaya davet etmek istedim.

Bilimsel terimlerle sizleri yormaktan ziyade bu felsefeyi ve bu tedavi şeklini öğrenmek adına Serene Tıp Merkezi’ne Dr. Akupunkturist Aydın Kendirci’nin bizlere sunduğu bu güzel yolculuğa davet ediyorum.

Bu tip yazılarda başlıklar atmakta her zaman fayda vardır diye düşünerek devam ediyorum. Gebelik tedavisi, migren, kilo verme, romatizma hastalıkları; fıtıklar(2. Ve 3. Evreden) ; tansiyon ve kas hastalıklarında; alerjilerde; sporcularda motivasyonu artırır; immün sistemi düzenler; iltihaplarda; damarları gevşeten kalp krizlerinde kullanılan dil altı hapı etkisi yapar; veterinerlikte performansı yükseltir. Vücutta seratonin salgısını artırır mutluluk  verir. Ben çok fayda gördüm daha ne olsun……….:)


 

 

 

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196