CHP’ye kazandıracak isim ! - Yusuf EKER

CHP’ye kazandıracak isim !


CHP'de kongre süreci hızla ilerliyor.Delege seçimlerinde de sona gelindi gibi,listeler havada uçuşuyor.Sarısı beyazı kırmızısı.CHP'li olmamama rağmen parti içindeki ayrıştırmayı,bölünmeyi ve hırsı görüyorum.Hani hep dedikleri LAF Hani diyorlar Ötekileştirmeyeceğiz,ayrıştırmayacağız,birleştireceğiz...Hani birde partinin sloganı var Türkiye’nin birleştirici gücü diye..LAF O LAF

Atatürk'ün kurduğu ve onun siyasi fikirlerini savunan partinin ilçedeki vahim halini, bölünmüşlüğünü ve siyasi hırsı görmek isterseniz uzağa gitmeden CHP’nin ilçe başkanlığını ziyaret edin derim.

Yerel seçimlerden ilçedeki alınan siyasi yenilgiyi, Büyükşehiri almanın gururuyla karıştırıp Sanki büyük bir başarı almışcasına ortalarda dolaşılmasına hiç bir anlam veremiyorum.

Kongre süreci işliyor,delege seçimleri de devan ediyor.Şu ana kadar 3 tane isim başkanlığa adaylığını açıkladı.İlk açıklama yapan isim geçtiğimiz seçimlerde aynı partiden belediye başkan adayı adayı olan,yine önceki belediye yönetiminde meclis üyesi olarak görev yapan isim Mümün Koçoğlu.Hani seçimlerde aday gösterilmeyince partiden elini ayağını çeken ,seçimlerde kılını kıpırdatmayan isim,şimdi ilçe başkan adayı..Çok ironik bir durum ,seçimlerde adayları hep takip ettim.Hiç bir etkinlikte göremedim kendisini..çalışmıştır muhtemelen ama partisinin adayına mı yoksa diğer partinin adayına mı muamma!!!

Az önce bahsettim CHP, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük insan, eşsiz devlet adamı, siyasi bir deha olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk partisi!

İlçe başkanı olmak, siyasi bir tecrübe ister, bilgi ve birikim ister. Kendi kararlarını verebilecek özgüvene sahip olmak gerekir, delege listelerini oluştururken kimseden akıl almaması gereken önemlisi de ekonomik özgürlüğe sahip olmak gerekir. İkincisi adayımız da Partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış, partinin gençlik kolları başkanı genç isim Berker Esen,

Kabul, partideki bu kadar adayın çıkması (delege seçiminin ardından bir iki isim dağa adaylığını açıklayacak) partideki değişimin istenmesi. Ancak, Berker Esen, CHP gibi köklü ve saygın bir siyasi partinin ilçe başkanlığını yapacak yukarıda saydığım vasıflara haiz değil diye düşünüyorum. Kimse kızmasın ama bunlar gerçek, tecrübe var mı? Bilgi birikim var mı? Kararları alıp uygulatacak özgüven ve kararlılık var mı ? Ekonomik özgürlük var mı ?

Son aday ise (şimdilik) Abdullah Yıldırım. CHP’ye seçim kazandıran isim. Geçtiğimiz yerel seçimlerde aday adayı olan ancak aday gösterilmeyince partisine küsmeyen, üstüne Özcan Işıklar'ın adaylığının tanıtım toplantısında kürsüye çıkarak kişisel sorunların her daim yaşandığını ancak bu sorunların partiyi asla bağlamayacağını, hiç bir sorunun partisinin başarısının önüne geçmeyeceğini belirterek partisini aday gösterdiği isim içim destek isteyen bir isim. Kendini ispat etmiş, kendi kararlarını verebilecek, ekonomik özgürlüğe sahip, bilgi birikim ve gerekli olan tecrübeye, siyasi jargonu tanıyan bir isim. Kimsenin aklına, yönlendirmesine, yönetmesine müsaade etmeyecek, partisinin başarısı için çalışacağını belirten ve daha öncede bunu mükerrer defalar gösteren isim.

Partide delege çoğunluğunu elinde tutmak isteyen siyasi BÜYÜKler değişim istenmesine rağmen hala siyasi arenada. Bırakın artık, partide istenmediğiniz için kongrede farklı adayları çıkıyor.

Ha birde liste savaşları çıktı.Sarı,beyaz,kırmızı.akabinde de şu mahallede şu liste kazandı.Beyler !! Sadece kendi kendinize verdiğiniz gazı kendiniz geri alıyorsunuz farkında mısınız? O listede ismi yazılanlar delegeler..yani ilçe başkanını seçecek olanlar.O listeyi yapanlara oy vermek gibi bir mecburiyetleri yok !! Hatırlatırım.Bırakın artık bu sosyal medya algılarını gerçekleri görün...

yusuf@sha.com.tr

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ara

“GURURLUYUZ”

23Kas

CHP’ye kazandıracak isim !

16Şub

Listeler tamam da…

14Ağs

Çok mu ZOR?

30Ara