“GURURLUYUZ” - Yusuf EKER

“GURURLUYUZ”


2019 yılının son gününden içinizden ne geçiyorsa olması dileğiyle en kalbi duygularımla sizleri selamlıyorum. Gününüz güzel olsun.

Sevgili okuyucularım, geçtiğimiz 364 günde çok şeyler yaşadık. Seçim üzerine seçimler geçirdik, kazalar gördük, operasyonlara katıldık, bir çok olayı, birçok detayı sizlere derleyerek sunduk.2019’da neler yaptık sizlere aktarmak isterim müsaadenizle..

2009 yılında kurulan SHA  Ulusal boyuta taşındı yerelden. Şöyle ki biz ve bizim gibi internet ortamında haber yapan basın yayın kuruluşları için son derece önemli ve son derece prestijli olan Google ve Yandex News ‘e kaydımız yapıldı. Yani SHA yerel ölçekten Ulusal bazlı yayın yapan kuruluşlar arasına yerini aldı. Hatırlatmakta fayda görüyorum, bu kayıt, para ile makam mevkii ile etiketle olmuyor. Kaliteli yayıncılık, özgün içerikler ve sayfa ziyaretleri ile alakalı bir durum. Yani buram buran KALİTE kokuyor.

Ekip arkadaşımız Şenay Kobak da yazdığı köşe yazıları ve altına imza atarak ürettiği haberlerden dolayı bu vasıfları kazanarak ulusal bir boyuta geçen bölgemizde ki ilk ve tek isim oldu. Şahsım ve SHA olarak gurur üstüne gurur yaşadık. KAHVE MOLASI’yla habere farklı bir boyut kazandırdı. İnsana dokunan, klasik haber içeriğinden çok daha farklı bir boyut ...Hayatın içinde olan her gün gördüğümüz ancak fark etmeden yaşadığımız ya da bildiğimiz, anlattığımız durumları klasik haber içeriğinden ziyade farklı bir pencereden bakarak yorumladı. ” Uzaktan bir acı sesi geliyorsa ki bu hiç fark etmez ona ister insan, ister hayvan, ister doğa olsun o acı sesini gülme sesine dönüşmeden vazgeçmez yapacaklarından. Kadın ve çocuklara, engelli birey ve yaşlılara olan düşkünlüğünle tanınır zaten. Bilen bilir, kendisinden de farklı bir şey bekleyemezdik zaten ..Kaleminin asla eğilmediği gibi mürekkebi de hiç bitmez umarım, yüreğine sağlık…İyi ki SHA ‘da!

İstanbul Yerel gazeteciler derneğinin şahsım ve kurumuma web sitesi dalında yılın en başarılı basın yayın organı olarak verdiği plakete layık göründük. Sektöründe kendi seğmeninde kurumsal yayın yapan tek kurum olma özelliğini hala geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hala elimizde tutuyoruz.

Yaptığımız işin sorumluluğunu bilerek hareket edip, çağımızın gerekliğine olan inovasyona çok önem veriyoruz. Yazılım departmanımız sürekli olarak teknolojiyi yakından takip ediyor. Okuyucularımıza yeni ve taze haberler sunmanın yanında teknolojik yenilikleri de sunmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda ilçede mobil aplikasyon ile hizmet veren yine ilk ve tek basın yayın organıyız.

Silivri’nin ilk ve tek görüntülü haber servisi yapan kurumu olarak bu misyonumuzdan asla taviz vermeden yolumuzda koşuyoruz. Gelişen teknolojiyle şu an tek değiliz ancak ilk olmanın gururunu hala yaşıyoruz.

Gelişen teknolojiyi yakından takip ediyoruz dedim. Bölgede kurumsal olarak yine ilk whatsapp haber ihbar hattını devreye aldık. Bu sayede binlerce takipçimizin bizlere direkt olarak ulaşmasını sağladık.

Binlerce takipçimize gerek olay yerinden gerekse hemen olayın haberin akabinde yazılı, görsel veya video ortamında verdik. Yine ilk olduk, yine ilk olmaya devam edeceğiz.

Bugün itibariyle sosyal medyada ki takipçi sayımız 100 bine (Facebook+ İnstgram) yaklaştı. Google verilerine göre de 5 milyon üzerinde okuyucumuzu ağırladık.

Birçok haberimiz ulusal kanallar ve ulusal dediğimiz öyle bir iki yayın organında değil binlerce yayın organlarında boy gösterdi.

Bunları neden anlatma gereği duyduğumu da belirtmek isterim.2009 yılından bugüne kadar, bu yolda “bedeller ödeyerek” yaptık bunca icraatı. Yeri geldi dayak yedik, yeri geldi toplantıdan dışarı çıkartıldık, yeri geldi davet bile edilmedik. Bir ton sözler verilip tutulmadığını da gördük, haberinin yapılması için kırk takla atan güvercinleri de gördük. Dik duruşumuzdan asla ama asla taviz vermeden yolumuzda emin adımlarla koşmaya devam ettik. Kısa sürede çok işlere imza attık. En önemlisi de okuyucumuzun” SHA yazdıysa doğrudur” imajını yerleştirdik. Bu imajı bu güveni sarsmamak içinde var gücümüzle yolumuza devam ediyoruz.

2020 yılında çizgimizi bozmadan, birilerinin kalemi olmadan, eğilmeden,” DİMDİK” yolumuza Allah’ın izniyle koşar adımlarla yürümeye, Dost görünen çakallarla mücadele etmeye, yüzümüze gülüp arkamızdan iş çevirenleri adam yerine koymamaya devam edeceğiz.

2020 ortalarında yeni bir sürprizle karşınızda olacağımızın taahhüdünü de vermek isterim.

Kıymetli okuyucularımız, takipçilerimiz!

Hepinizi çok seviyoruz. Sizlerin desteğiyle birçok imkânsız olanı başardık. Sizin güveninizi boşa çıkarmayacağımızı, daima taze, daima doğru, daima objektif haberler vermeye, en önemlisi de güzel mutlu haberler vererek samimi olmaya devam edeceğiz.

2020 yılı Dünyaya barış, refah, huzur, sevgi ve mutluluk getirsin. Çocuk kahkahalarının yükseldiği, kadın cinayetlerinin işlenmediği, tacizin tecavüzün hiç olmadığı, hayvanların özgürce yaşayabildiği, hiçbir canlının aç olmadığı, adaletin gerçekten mülkün temeli olduğu, haksızlıkların sona erdiği, kimin neye ihtiyacı varsa onun olması dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun.

Allaha emanet olun …

yusuf@sha.com.tr

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ara

“GURURLUYUZ”

23Kas

CHP’ye kazandıracak isim !

16Şub

Listeler tamam da…

14Ağs

Çok mu ZOR?

30Ara