banner2920

Biçerdöver Kontrolleri Devam Ediyor

Silivri Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri yeni başlayan hububat hasadında ortaya çıkabilecek dane kaybı oranını asgariye indirmek için sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Biçerdöver Kontrolleri Devam Ediyor
Hububat hasadında oluşan dane kaybı ülke ekonomisi için büyük kayıp oluşturuyor. Silivri Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri yeni başlayan hububat hasadında ortaya çıkabilecek dane kaybı oranını minimum seviyeye düşürebilmek için sıkı denetimlerini sürdürüyor. Denetimlere zaman zaman Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli de katılıyor.
Denetime çıkan ekipler biçerdöverleri tarlada biçim yaparken denetliyor. Biçimi yapan kişinin operatör belgesinden dane kaybına kadar birçok hususu denetleyen ekipler Valilik Genel Emri ve Bakanlık emirleri doğrultusunda dane kaybının minimum seviyede tutulması için mücadele ediyorlar.
Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli, İlçe Müdürlüğü bünyesinde biçerdöverlerle yapılan hasatları kontrol etmek ve denetlemek amacıyla özel ekipler kurduklarını, sezon boyunca biçerdöverlerin denetiminin devam edeceğini dile getirirken çiftçinin alın terinin boşa gitmesini engellemek ve milli ekonomik kayıpların önüne geçmeye çalıştıklarını belirtti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2252