banner3088

Silivri’de Toprak Dostu Çimlendirme

Silivri Belediyesi ekipleri, Hydro Tohumlama uygulamasıyla ilçe genelinde çimlendirme çalışmaları gerçekleştiriyor. İlçedeki futbol sahaları, bu uygulamayla kısa sürede yemyeşil bir görünüme kavuştu.

Silivri’de Toprak Dostu Çimlendirme
Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bölgede bir ilki hayata geçirerek toprağın en uygun ve ekonomik bir şekilde çimlendirilmesi sağlamak amacıyla Hydro Tohumlama uygulaması çalışmalarını başlattı. Hydro Tohumlama’nın ilçenin birçok noktasında uygulandığını ifade eden Park ve Bahçeler Müdürü Zerrin Budak; “Tohumun toprağa ekiminin püskürtülerek yapıldığı bu çalışmayı, ilçemizdeki futbol sahalarımızda uygulamaya başladık. Beyciler Futbol Sahası’nda 7000 metrekare, Sayalar Futbol Sahası’nda 4000 metrekare ve Çayırdere Futbol Sahamızda 4800 metrekare alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Toprak olan bütün zeminlere uygulanabilen Çim Tohumu Atımı sistemiyle, topraklarımızın en uygun ve ekonomik şekilde çimlendirilmesini sağlıyoruz. Çalışmalarımızı ilçe genelinde sürdüreceğiz” dedi.

 

HYDRO TOHUMLAMA - HYDROSEEDİNG TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Hydro Tohumlama ya da Hydroseeding: tohumun, malç, gübre, yapıştırıcı ve toprak dostu çözüm ürünleriyle bir makina tankının içerisinde karıştırılıp, hazırlanan bulamacın basınçla püskürtülerek, toprak yüzeyinin tam kapsandığı teknolojik bir ekim yöntemidir. Hydroseeding karışımında sarf malzeme seçimi ve kullanım oranlarının belirlenmesi, arazinin topografik, fiziksel, organik içerik ve kimyasal değerlerine, bölgenin iklimi, çevresel etkenleri (rüzgâr, trafik, aydınlanma durumu gibi) ve kullanım amacına göre belirlenmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 16:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem kara
cem kara - 4 yıl Önce

çalışmanızdan dolayı tebrik ediyorum başarılarınızın devamını dilerim zerrin hanım , yapılan iş gençlerin futbol oynamasından çok küçük baş hayvan otlatanlara faydalı olucak bilginize,,,

Mustafa K.
Mustafa K. - 4 yıl Önce

Yol kenarları ve parklara yaprakları dökülmeyen ağaçlardan istiyoruz. Oksijen deposu. Çam ve zeytin ağacı vs.

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3197

banner2251

banner3196