banner3088

“Yiğidi öldürün hakkını yemeyin”

Pek siyasi yazı yazmayı beceremem bilirsiniz, ancak bu hafta Silivri AK Parti ‘deki görev değişikliği ve sonrasını işlemek istedim. Malumunuz mevcut başkan Dilek Demiral’in başkanlıktan istifasının ardından birçok isim ortaya atıldı. Metin Karakaş’ın ismi çokça zikredildi. Karakaş’ın ismi ortalıkta dolanmaya başladığında birçok isim İl ve Genel merkez kapılarını aşındırdı. Sonuç olarak, Silivri’deki AK Partiyi yeniden toparlayıp ayağa kaldıracak, küskün ve tüm kesimleri toparlayacağını düşündükleri isim olan Rıfat Kutlu’da hemfikir olundu ve ataması yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Metin Karakaş isminin olmaması isabet oldu görüşündeyim.

Metin Karakaş’ı Silivri’de yaşayıp ta tanımayan yoktur. Yakın çevresi “Küçük Erbakan “ diye tanımlar, partili arkadaşları da çalışkanlığıyla “Atom karınca”,şimdi bu konuyu neden işledim oraya geliyorum.

Metin Karakaş hali hazırda AK Parti il yönetimde Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri’den sorumlu yönetim kurulu üyesi

Silivri AK Parti’deki siyaset çıtasını öyle bir yere taşıdı ki sonradan gelen İlçe başkanları kolay kolay kimse erişemeyecek, kimse onun çalışma azmini, iş bitirme yeteneğine sahip olabileceğini düşünmüyorum.

Önümüzde erken seçim var.Ak Parti genel merkezi bir çok ismin üzerine çizik atacak,bunu herkes tahmin ediyor.Şişirmelerle ,manipülasyonlarla,onun adamı bunun adamı söylemleriyle başarısız olan tüm isimler yeniden aday gösterilmeyecek bu iki iki dört..

Şimdi bu süreçte yeni milletvekili listeleri hazırlanacak, işte burada Metin Karakaş’ın ismi ön plana çıkacak, yukarıda bahsettiğim ilçelerden sorumlu, siyaseti, demografi yapıyı ve siyaseti çok iyi bildiğine inandığım isim Metin Karakaş bu listelerde ilk on kişinin arasında olması gerektiğini düşünüyorum.

6 ilçede bulunan vatandaşlarla İl başkanlığı arasındaki köprüyü daha da pekiştirmek adına bu listede olması gerektiğini, AK Parti’nin üçüncü bölgedeki oy oranlarını yukarılara taşıyacağını, ona inanmış arkasında durabilecek binlerce insanın olduğuna inanarak AK Parti Genel Merkezine sesleniyorum “Yiğidi öldürün hakkını yemeyin”

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211