banner3088

Yumurta kapıya dayandı, “Gelin birlik olalım”

Yumurta kapıya dayandı, “Gelin birlik olalım”

Görsel medya yazarlarından ne yazılacağına karar verme yetisi olduğunu sanan büyüklerimizden evvela ulusal bir amaç için yazı yazmayı önerirken, kendi egolarını frenlemelerini; içlerindeki kini dışa vurmadan önce meselenin kendi ve yandaşlarının kişiseli değil "memleket meselesi" olduğunu iyi anlamalarını ve yumuşak bir geçiş ile “ARZ” etmelerini beklerdim!


Bu güne kadar insanları sınıflandıran, onları her fırsatta sihirli sözcükler ile rencide eden, kendi camiasını üstinsan görüp Kendilerinden olmayanları yeren, sözüm ona AYDIN VE SANATÇI ruhlu insanlarımızın üstinsan camiasındaki fertlerinden biri; Tunceli dağlarında “Misafir” edilmiştir (!)
Kendi zihniyetlerinin temsilcilerinin gerçek yüzünü “Dağ dönüşü” beyanatları ile gören sanal medya içindeki ateşli savunucularının, Genel Başkanları ile birlikte bunca yıl sonra; nihayet “terörist eylemleri” konusunda birlikte karar alma taleplerini ne yazık ki Tunceli’deki “Misafir” olayından çok çok önce duymak isterdik!


Çabuk hırsız ev sahibini şaşırtır misali. Üç kişinin bir araya geldiği yerlerde provokatörlük yapan zihniyet; Gaziantep saldırısını fırsat bilip, birliktelik mesajı vermesi; Tunceli’deki “Misafir” olayını örtbas etmekten ibarettir! Aklıselim insanlar, teröre ve aynı zararı veren fanatik partizanlara karşı her zaman dik durmasını bilmişlerdir. Ne teröristlerin, ne de onlar kadar tehlikeli fanatik partizanların oyununa gelmemişlerdir. Kendi bütünlüklerini (%50) korumalarını bu kararlılıklarına borçludurlar.


Kendilerini üstinsan familyasından gören beyler; Her zaman bu %50 nin karşısına koyduğunuz %50 nin içindekilerden bazıları, teröristler ile kucak kucağa sarmaş dolaş olduğunda (!) rakip gördüğünüz yurdum insanlarına karşı içiniz hiç sızlamadı mı?


Bu güne kadar kendi fikirlerinizi insanlarımıza dayatmaya çalışıp onları sınıflandırarak sizin zihniyetinize oy vermedikleri için seçimlerde bu insanları “zahirecilik” ile suçlamış (!) ve türlü türlü aşağılayıcı yakıştırmalar yaparak aranızda eğlence konusu, ağzınızda sakız yapmıştınız!
Bu süreç içinde kendinizden ve evrensel değerlerimizden birçok aklıselim insanı soğuttuğunuz, (%50) kesime karşı, şimdi tam tersini yaparak birlikten “kuvvet doğar” sözüne istinaden ayıbınızı telafi etmek için kolları sıvayın ve bu samimiyetinizi gösterecek yazılar yazın! Yazın ki aklıselim insanlar size haklarını belki helal eder! Halen her iki tarafa da öfkeyle bakmanız sizin ne kadar kibirli ve o kadar da hacze düştüğünüzün bir göstergesidir.


Dağdaki cahil teröristin insanlığa verdiği zarar maddi manevi ne kadar büyük ise; insanlar arasına nifak sokarak onları birbirine düşüren ve onları ötekileştiren zihniyette o kadar tehlikelidir!


Bugüne kadar dik durduğum; amacını aşan “yazanların” yazıları sürekli muallâkta kalıyorlar. İçi boş kin ve nefret ile yoğrulmuş bu yazılar, haklılığımı gelişen süreç içinde sürekli teyit eden doneler olarak yazanların sayfalarında hilkat garibesi gibi duruyor ve silineceği günü bekliyorlar!
Sevgi saygı yaşlılara nezaketen...!


Akıllı insanlara ise hangi yaşta olurlarsa olsun gönülden yapılır!
Kimse şaşırmasın, Allahtan büyük yok!
M.Talip Girgin
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196