banner3088

Yüreği Güzel İki İnsan

Öncelikle içinde bulunduğumuz Kurban Bayramı’nın herkes için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Çok uzun zaman oldu yazmayalı. Askerlik vazifemi yerine getirip döndükten sonra da gündemde olan konularla ilgili o kadar çok şey yazılıp çizilmişken bir de ben dahil olayım istemedim açıkçası. Fakat öyle bir şey dikkatimi çekti ki bunu da yazmadan, yapanlara teşekkür etmeden geçemedim.
Şimdi de sizlere kocaman yürekleriyle bir projeyi hayata geçiren iki güzel insandan bahsetmek istiyorum. Şimdiye kadar Türkiye'de çok fazla örneği olan ancak Silivri'de benim ilk kez karşılaştığım bir proje bu...
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın bu seneki Kurban Bayramı mesajının yer aldığı videoya dikkat ettiniz mi hiç?
Sağ alt köşede işitme engelliler için çeviri yapan Silivri Belediyesi çalışanlarından Ebru Bilgin’i göreceksiniz o videoda.
Şimdiye kadar Silivri’de görmediğim bir eylemi gerçekleştirmişler…
Özcan Işıklar’ın vermiş olduğu birlik ve beraberlik mesajının tamamlayıcısı olmuş bu yeni durum.
Engelliler için farkındalık oluşturmak adına çok hoşuma gitti.
Ebru Bilgin ile karşılaştığımızda kendisine “Tebrik ederim Ebru seni.” dediğimde “Ne için?” sorusu gelmeden “Teşekkür” geldi. Çok büyük bir iş yapıyor kendisi ve bunun da farkında. Dilerim ki bu tür projeler Silivri’de yaygınlaşır ve her insanın değerli olduğu olgusu böylece herkes tarafından da fark edilmiş olur.
Ayaküstü bu konu hakkında konuşurken, sevgili Ebru’nun üniversite eğitimi esnasında işaret dili eğitimini temel seviyede aldığını öğrendim. Daha da sevindirici olanı eğitimci sertifikasını da çok yakın bir zamanda alacakmış. Umarım bu sadece Ebru Bilgin ile sınırlı kalmaz ve Silivri’de birçok kişi işaret dilini öğrenerek bu tür projelerin altına imzasını atar.
Bir de öğrendiğimde hiç şaşırmadığım bir konu daha var ki o da yine Silivri Belediyesi çalışanlarından Faruk Hasanoğlu’nun da bu projede parmağının olması.
Kendisi özellikle çocuklar konusunda sosyal konularda duyarlı bir kişi. Böyle bir projenin içerisinde olması da bu yüzden beni şaşırtmadı.
Teşekkürler yüreği güzel insanlar…
Gerek Ebru Bilgin’i gerekse de Faruk Hasanoğlu’nu tekrar tebrik ediyorum. Bu tür projelerin de bu iki güzel insan nezdinde artarak ve yayılarak devam etmesini temenni ediyorum.
Bayramınızı tekrar kutluyor, bayramları bayram gibi yaşayabildiğimiz nice güzel günlerin bizi bekliyor olmasını umut ediyorum.

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212