banner3088

Anız yakmayalım ! Duyarlı olalım lütfen!

Anız yakarak hayvanların canlı canlı yanmasına, toprağın yüzeyindeki mikroorganizmaların yok olmasına, toprağımızın veriminin düşmesine sebep oluyoruz. Kısa vadede, yabancı otlardan ve böceklerden kolayca kurtulduğumuzu zannederek, asıl büyük zararı kendimize ve ekosisteme veriyoruz!

Anız yakmayalım ! Duyarlı olalım lütfen!

Yol kenarlarına boş şişeleri atmayalım.Şişe sıcaklarda büyüteç görevi görür ve yangına neden olur...Sönmemiş sigara izmaritlerini camlardan atmayalım...! Ekmek hala tarlada,unutmayalım!

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
değirmenköylü
değirmenköylü - 12 ay Önce

lütfen ilçe tarım müdürlüğü ülkeyi ve dünyayı düşünerek çalışsın. aldığı parayı değil. anız yakılıyor diye arıyoruz her yeri, gelen olmuyor. iki kere gelen oldu. onlarda da ceza falan yazmadılar, etraftaki kişilerin neredeyse sırtları sıvazlanıp gittiler. kimin yaktığını tespit edemedik demişlerdi bir keresinde de. yazıktır. yakmayın anızları. bu ne cahillik, bu ne caniliktir. müftülükler neden bu konuda çalışma yapmıyor. onca hutbe okuyorlar. bir kerecik de bu konuya değinseler her cuma, çok mu günaha girerler. yazık bu ülkeye, yazık. jandarma da işini tam yapmıyor. ellerinde yetki vat, kullanmıyor. sadece solcular mı suçlu bu ülkede. sadece onlara karşı mı var bazı kurumlar.

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196