Eğitim

Milli Eğitim haberleri

Eğitim Haberleri

Trakya Üniversitesi'nin 40'ıncı kuruluş yılı programı yapıldı

Türkiye İstatistik Günü ve Trakya Üniversitesi'nin 40'ıncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu'nda bir program düzenlendi.

Çorlu'da Masal Vadisi açıldı

Çorlu'da eğitim-öğretim veren kurumlar arasında yer alan Emlak Konut Ergene Vadisi İlkokulu'nda çocukların duygu ve hayal dünyalarını zenginleştirmek, düşündüklerini farklı biçimlerde ifade etme ve soyutlama yeteneğini geliştirmek amacıyla kurulan Masal Vadisi açıldı.

Çatalca'yı eğitim alanında ön plana çıkaracak iş birliği protokolü imzalandı

İstanbul Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykent Üniversitesi arasında 'Eğitimde İş Birliği' protokolü imzalandı. Protokol ile üniversite, sektör ve okul iş birliğini geliştirerek Çatalca ilçesini, eğitim alanında ön plana çıkarmak amaçlanıyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, 'Öğrenciyi bütün yönleriyle geliştirmeyi hedefliyoruz'

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Akademileri ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı işbirliği ile 25-28 Nisan 2022 tarihleri arasında dört gün sürecek olan 'Bugünden Geleceğe İlkokulda Eğitim Sorunlar ve Çözümler Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştaya, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı katıldı. Programda konuşan Yazıcı, Öğrencilerimizi akademik yönden çok yönlü olarak yetiştirip bir üst döneme ve hayata hazırlarken aslında öğrenciyi bütün yönleriyle geliştirmeyi hedefliyoruz. dedi.

23 Nisan, Odak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı

Silivri ODAK Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı etkinliklerle kutladı. Dün gerçekleştirilen coşkulu 23 Nisan programıyla öğrenci ve veliler gönüllerince eğlendi.

Başkan Acar: 'ÖBA kaynaklı ek ders ücreti mağduriyeti giderilmeli'

Eğitim Bir Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, öğretmenlerin 11-15 Nisan Ara Tatilinde, ÖBA sisteminden kaynaklı sorunlar dolayısıyla mesleki çalışmalara katılamaması nedeniyle ek ders ücretlerinin kesildiğini hatırlatarak, 'Milli Eğitim Bakanlığı, bu sorunun önüne geçmeli, mesleki çalışmalar için ek süre verilmeli, mağduriyet giderilmeli' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: '7 bin 354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği son aşamada'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerle iftar programında bir araya geldi. Bakan Özer, '7 bin 354 sayılı  Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdi. Cuma günü itibariyle yayınlanmak üzere Cumhurbaşkanlığına göndereceğiz. Yayınlandığı zaman da artık hem uzman öğretmenlik hem de başöğretmenlikle ilgili hem eğitim programı tarihini hem de sınav tarihini hepinizle paylaşacağız' dedi.

2022-MSÜ sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Aygün: 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.

Trakya Üniversitesi'nden Romanya atağı

Bir dizi görüşme ve temaslarda bulunmak üzere Romanya'ya giden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Karadeniz Üniversiteler Birliği'ni ziyaret etti.

Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda tarihi başarı

Türkiye, 11. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda 31 Avrupa ülkesi arasında 2. sırada yer alarak tarihi bir başarı elde etti.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci için ara tatil bugün başlıyor

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün ikinci ara tatile çıkıyor. 6 Eylül 2021’de yüz yüze başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatiline giren öğrencilerin sevinci gözlerinden okundu.

Ara tatilde çocukların aileleriyle vakit geçirebileceği aktivite önerileri

Eğitimde ikinci ara tatil 11 Nisan'da başlayacak. Bir haftalık tatilde çocukların aileleriyle doğada vakit geçirmelerini öneren Dr. Psikolog Hale Kahyaoğlu Çakmakcı, Aileler çocuklara tatillerini nasıl geçirmek istediklerini ve tatil hayallerinin ne olduğunu sorsunlar. Ancak bu hayallere tablet, telefon ve bilgisayar dahil edilmemelidir dedi.

Çorlulu öğrenciler Türkiye Şampiyonasında

Çorlu Şahinler Ortaokulu öğrencilerinden oluşan küçük kızlar voleybol takımı Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Rıdvan Mertöz Ortaokulu Malatya’da açıldı

Eğitim gönüllüsü, hayırsever iş insanı Rıdvan Mertöz, memleketi Malatya'ya okul kurma hayalini gerçekleştirerek, kendi adını verdiği 24 derslikli Rıdvan Mertöz Ortaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Öğrenciler Silivri'de ''Tasarımda Boyut ve Algı'' Sergisi'nde bir araya geldi

İstanbul Rumeli Üniversitesi öğrencileri tasarım bölümü öğrencileri, somut ve soyut kavramlar üzerinden tasarladıkları çalışmalardan oluşan, ''Tasarımda boyut ve algı'' sergisi Silivri Oğuz Aral Sanat galerisinde açıldı.

Otoloji & Odyoloji Kongresinin üçüncüsü gerçekleştirilecek

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 07-08 Mayıs tarihleri arasında çevrim içi Otoloji & Odyoloji Kongresinin üçüncüsünü gerçekleştirecek.

Üniversitelerin ‘teknoloji transfer ofisleri’ arasında işbirliği anlaşması

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sanayi İş Birlikleri ve Teknoloji Lisanslama Ofisi ile İstanbul Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş arasında sanayideki pratiği, üniversitedeki teori ile bir araya getirerek, ortak payda da buluşturacak olan iyi niyet anlaşması imzalandı.

Başakşehir’de annelerin de, çocukların da yüzü gülüyor

Başakşehir Anne Çocuk Merkezi’nde eğitim alan anne ve çocuklar, Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, anne ve çocuklara yeni müjdeler verdi.

Dedeler ve nineler torunlarınla doyasıya eğlendi

Bilecik’te Yaşlılar Haftası nedeniyle dedeler ve nineler, anaokuluna giden torunlarıyla doyasıya eğlendi. Dedeler ve nineler torunlarıyla birlikte kuş yuvası, köpek kulübesi boyadı.

Toplam 2791 haber.