Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

Yılmaz’dan Devlet Bahçeli’ye ziyaret

Ankara'da bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den flaş açıklama

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın tartışıldığı bir dönemde flaş bir açıklamada bulundu. Kabaktepe, 'Canan hanım, sosyal medyadan kendisine yapılan hakaretlerden dolayı 40'ın üzerinde dava açmış. Kendinize yapılan en ufak hakarete bile dava açıyorsunuz. Bir insanın kendisine, annesine, bu toplumun ahlakıyla bağdaşmayacak bir üslupla üstelik bir kadın olarak en ağır hakaretleri, küfürleri edeceksiniz. Sonra bundan dolayı ceza alınca ortalığı ayağa kaldıracaksınız ama size sosyal medyadan en ufak bir hakaret edildiğinde hem ceza hem de tazminat davası açacaksınız' dedi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: '15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri uydurma'

Sığınmacılara yönelik toplu vatandaşlık iptaliyle alakalı gündemde yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirten İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, '15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri de uydurma' dedi.

Esen ‘Kaftancıoğlu yalnız değildir’

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hapis cezasının onanması kararına tepki gösterilerek 'İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir' ifadelerine yer verildi.

Yargıtay, Kaftancıoğlu’nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: 'Toplumsal barış için af'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye gündemine dair basın açıklaması düzenledi. Sarıgül, toplumsal barış için af çağrısını tekrarladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: 'Türkiye'ye yeni bir anayasa gereklidir'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'ye yeni bir anayasanın gerekli olduğunu belirterek, 'İçerikten bağımsız olarak tamamen, halkın serbest oylarıyla seçilmiş parlamentonun bir anayasa yapması gerekiyor. Türkiye bunu hak ediyor şu andaki anayasa ne kadar değişiklikler yapılmış olsa da askeri dönemde yapılmış bir anayasa' dedi.

Bozoğlu ‘Anneler gününü kutluyorum’

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, 8 Mayıs Anneler gününde kutlama mesajı yayınladı.

Kayakoparan ‘Anneler Günü Kutlu Olsun’

DYP İstanbul il teşkilat başkanı ve Silivri ilçe başkanı Fatma Kayakoparan , Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Kayakoparan, mesajında ‘Bize sarıldığın zaman tüm dertlerimizi yok edensin. Sen ey aziz kadın, sevgili annemiz “Anneler Günü’n kutlu olsun’ dedi.

BBP İlçe Başkanı Aksu’dan 'Anneler Günü' mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Ramiz Aksu, "Anneler Günü, ülkemizde sıklıkla yaşanan ve hepimizin utanç kaynağı olan kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık için farkındalık sağlayan ve bu ayıpla mücadele etmenin önemini herkese, hepimize hatırlatan vesileler olmalı" dedi.

Esen ‘Annelerimizin anneler günü kutlu olsun’

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker ESEN, Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Esen, mesajında ‘Başta ülkemizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evladı yetiştiren Zübeyde Annemiz, istiklal uğruna can veren kahraman şehitlerimizin anneleri, vatan uğruna kanından kan veren fedakâr gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun ’dedi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Bütün Türkiye'ye af çağrımızı tekrarlıyoruz'

Ümraniye Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af çağrısında bulundu. Sarıgül, Bütün Türkiye'ye, bütün siyasi partilere af çağrımızı tekrarlıyoruz dedi.

Yiğit Başkandan Arkaz ailesine taziye ziyareti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, geçtiğimiz gün babasını kaybeden MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ı ziyaret ederek taziyede bulundu.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 'Piyonları bugüne kadar muhatap almadık, bundan sonra da muhatap almayacağız'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ortaya attığı iddialara yönelik konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 'İddiasını müddei ispatla mükelleftir. Hakimler, savcılar yerlerindedir. Yalanları ve provokasyonları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelleyeceğiz ve çözeceğiz. Piyonları bugüne kadar muhatap almadık. Bundan sonra da muhatap almayacağız. Türkiye, bu piyonların sahiplerine bugüne kadar dirayetli politikalarıyla cevap vermiştir. Bundan sonra da verecektir' dedi.

Bakan Nebati'den Bakan Soylu'ya ziyaret

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca'da vatandaşlara hitap etti

Çatalca Belediyesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu yaz karayollarıyla birlikte burada ciddi bir asfaltlama çalışması yapılacak. Çukur, çamur Çatalca'da olmayacak. Çatalca'yı daha güzel bir hale getireceğiz' dedi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Mustafa Şentop, Büyük Rumeli Ailesi Bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 'Göç dediğimiz şey, bir ülkenin veya bu göçe kaynak olan ülkelerin komşusu olan ülkelerin değil, göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız' dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül İstanbul'da partililerle bayramlaştı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül partililerle bayramlaştı. Mustafa Sarıgül, 'Bütün Türkiye'de affedeceğiz, kucaklayacağız ve barışacağız. Bütün Türkiye'yi de bu barışla büyüteceğiz' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyareti sonrası açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '6'lı bir masa bir hikaye, sonu nasıl bitecek onu bilemiyoruz. 6'lı masadan öyle bir sonuç alınacağına inanmıyorum' dedi.

Toplam 4989 haber.