Genel

Genel Haberleri

Elektrik kesintilerine dikkat

BEDAŞ, Yatırım programı ve Bakım Çalışması-Kapsamlı Havai Hat Bakımı Sebebi ile Silivri’nin bazı bölgelerinde elektrik kesintileri yapılacağını duyurdu.

İBB'den Atatürk Havalimanı Açıklaması

7 Nisan 2019 tarihinde verilen idari kararla sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı’nın, pist dahil bir bölümünün imar planı değişikliği yapılmadan, hukuksuz, ihalesiz ve keyfi bir uygulamayla yıkımına başlandığı haberleri medyada görülmüştür.

Marmaray, Başkentray ve İZBAN, 19 Mayıs'ta ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenlerimiz 19 Mayıs'ta saat 00.00'dan 23.59'a kadar ücretsiz hizmet verecektir.

Silivri Belediyesi ödüle layık görüldü

Türkiye Belediyeler Birliği'nin olağan meclis toplantısı için Ankara'da bulunan Başkan Volkan Yılmaz, burada 'Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda Silivri Belediyesi'nin layık görüldüğü ödülü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın elinden aldı.

Kadıköy Belediyesi’ne “rüşvet” operasyonu: 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Kadıköy Belediyesine yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 224 şüpheliye yönelik 'rüşvet' operasyonu başlatıldı. Zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı çok sayıda şüphelinin yakalandığı belirtildi.

HSK Kurul Kararı ile FETÖ/PDY üyesi olan 15 Hakim ve Cumhuriyet Savcısı meslekten çıkarıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kurul kararı ile FETÖ/PDY üyesi olduğu belirlenen ve görevden uzaklaştırılan 15 Hakim ve Cumhuriyet savcısı meslekten çıkarıldı.

19 Mayıs coşkuyla kutlanacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı açıklandı.

16 Mayıs 2022 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve Trakya'nın kuzeybatısı, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Bolu ve Ordu çevreleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

SGK, fatura ve reçete teslim süresini uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının Nisan 2022 dönemine ait fatura ve reçetelerin teslim tarihini 18 Mayıs 2022'ye uzattı.

Özel güvenlikçiler üst araması yapamayacak

Yargıtay, Türkiye genelindeki sertifikalı yaklaşık 2 milyon özel güvenlik personelini yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme; özel güvenlik görevlisince yapılan aramanın hukuka aykırı olduğuna, bu arama işleminden elde edilen maddi delillerin hükme esas alınamayacağına hükmetti.

15 Mayıs 2022 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu Trakya, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Klassis Resort Hotel ve Maxi AVM'nin kurucusu işadamı Ahmet Hamoğlu yaşama veda etti.

İstanbul’da son 24 saatte bin 352 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'da kaçak göçmenle mücadele kapsamında son 24 saatte düzenlenen operasyonlarda, çoğunluğu Afganistan, Pakistan ve Suriye kökenli bin 352 kaçak sığınmacı yakalandı. Son 16 ayda ise operasyonlarda 85 bin 352 göçmenin yakalandığı öğrenildi.

Başkan Yılmaz’dan çiftçiler günü mesajı

Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak çiftçilerimizin önemini biliyoruz. Onların daha fazla üretebilmesi ve emeklerinin karşılığını alabilmesi için tüm imkânlarımızla destekliyoruz.” dedi.

Elektrik kesintisi yapılacak

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü, Bakım çalışmaları kapsamında 14 ve 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Silivri’nin bazı mahalle ve sokaklarında elektrik kesintileri yapacağını açıkladı.

Türk Vatandaşlığı Kanununun uygulanmasına yönelik yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete'de

Türk Vatandaşlığı Kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmelikle yapılan değişiklik ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş için belirlenen 250 bin döviz tutarında taşınmaz satın alınması şartı, 400 bin döviz tutarına yükseltildi. Karar ise 1 ay sonra yürürlüğe girecek.

Özel bireylere kına merasimi düzenlendi

Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi özel bireyleri için, temsili olarak yerine getirecekleri vatani görevleri öncesi kına merasimi düzenledi.

Süne Sürvey çalışmaları başladı

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçemizde Süne Sürvey çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

Son 24 saatte korona virüsten 8 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 8 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, bin 542 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Toplam 18130 haber.