Güncel

Silivri Gündemi ile ilgili haberler

Güncel Haberleri

Çalışkan: Kendi işyerimde bu kadar ince hesap yapmıyorum

Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi mali genel kurulu Pazar günü gerçekleştirildi. 2021 faaliyet ve mali hesapları ibra edilirken, 2022 tahmini bütçesi onaylandı. Çalışkan 6 yılın ardından kira gelirlerindeki artışı zorlayarak en düşük aidat artışı gerçekleştirdiklerini anlatarak, üyelerinin onay ve desteğini aldı.

İSKİ yalanlamıştı, Kınıklı Deresi'ne akan pis sular böyle görüntülendi

İSKİ, Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Kınıklı Deresi'ne, Silivri Değirmenköy Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinden kimyasal atık su deşarjı yapıldığı iddialarını yalanlarken, arıtma tesisinin arka kısmında bulunan dere yatağına akan pis sular görüntülendi.

Trakya'ya yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trakya Bölgesi için yağış uyarısında bulundu.

Meyve üreticilerine uyarı

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, meyve üreticilerini 'Doğu Meyve Güvesi'ne karşı uyardı.

İstanbul Boğazı'nda yasa dışı midye avcıları suçüstü yakalandı

İstanbul Boğazı'nda yasa dışı kara kıllı midye avcılığı yapıldığı yapanlar suçüstü yakalandı. 70 çuval yaklaşık 2 ton kara kıllı midyeye el konulurken, kacak midye avcılığı yapan kişilere 20 bin 53 TL idari para cezası uygulandı. Avladıkları canlı su ürünlerini denize tekrar bırakma anları kameraya yansıdı.

Milli sporcu Dart Şampiyonasından madalya ile döndü

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Dart kursiyeri ve milli sporcu Mustafa Kılıçkaya, Ankara'da yapılan Şehit Demet Sezen Türkiye Dart Şampiyonasında aldığı derecelerle bir büyük başarıya daha imza attı.

Dünya 3.'sü olarak tarihe geçti

Bozüyük Fen Lisesi öğrencisi Orçun Ünalan, Bilecik tarihinde ilk kez Gymnasiade yarışmalarına katılan iki sporcudan biri olurken dünya 3'üncüsü oldu.

Edirne'de ayçiçek ve buğday tablalarını dolu vurdu

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı 4 köydeki ekili tarım arazileri, dolu yağışı nedeniyle zarar gördü.

Down Sendromlular Milli Takımı, Fatih'te 7-3 galip geldi

2021 yılında düzenlenen Down Sendromlular Futsal Dünya Şampiyonası'nda 3. olan Down Sendromlular Milli Takımı, Fatih Kaymakamı Fatih Peker ve Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın takımı ile maç yaptı. Maçı Down Sendromlular Milli Takımı 7-3 alarak galip geldi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı logosunu yeniledi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar ve diğer bağlı kurumlarla bütünlüklü görünüm oluşturacak şekilde logosunu yeniledi.

Cimnastiğin renkleri İstanbul'da buluşuyor

Ritmik Performans Cimnastik Kulübü tarafından Türkiye Cimnastik Federasyonu'nun himayesinde düzenlenen 2. Uluslararası Performans Ritmik Cimnastik Turnuvası, uluslararası pek çok kulübü İstanbul'da bir araya getiriyor.

Kırklareli'nde dün etkili olan dolu tarım arazilerine zarar verdi

Kırklareli'nde dün etkili olan dolu yağışı sebebiyle bazı tarım arazileri zarar gördü.

Köydeki arı istilasını fırsata çevirdi

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki Ormanlı Köyünde yaşanan kısa süreli arı istilasını fırsata çevirdiler. Havada uçuşan arıları oğul otuyla ağaca toplayıp arı kovanına aldılar.

Osmangazi Köprüsü'ne verilen kavis 'Kuş Otelini' korudu

'Kuş Oteli' olarak da adlandırılan Hersek Lagünü için 2016 yılında açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'ne kavis verilmişti. Lagünde köprü açılmadan önce 200 civarında olan kuş türü bugünlerde 245'e ulaştı.

Altınkök ‘Silivri’de artık 1 milyona ev bulamazsınız’

Silivri Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Mustafa Altınkök, “Ev fiyatları tamamen konut piyasasındaki arza alıcıya göre belirleniyor. 1 Milyona verilemeyecek eve 1.5 Milyon verir diyerek fiyat konuluyor her yere. Bunun sonucunda satışlar şimdiden durma noktasına gelmiş durumda” dedi.

Başkan Yılmaz: ‘Tarımsal kalkınmayı başlattık’

Çiftçiler Günü kapsamında Danamandıra Mahallesinde barbunya üretimi yapan kadın çiftçilere gübre dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan Yılmaz, ‘Katma değeri yüksek ürünleri çeşitlendirerek tekrar kırsal kalkınmayı, kırsal hayatı, Silivri’den Danamandıra Mahallemizden başlatmanın vakti geldi. Tarıma, hayvancılığa yatırım yapmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Trakya'da çiftçiler panayırda buluştu

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde koç panayırı düzenlendi.

Başkan Yılmaz: ‘3 yılda başarı hikayesine imza attık’

Mayıs ayı meclis toplantısında 2021 yılı kesin hesabı ile ilgili konuşan Başkan Yılmaz, ‘Silivri Belediyesi olarak 100 milyon liraya yakın bir bütçe fazlası verdik. 3 yıl içerisinde Silivri Belediyesi bir başarı hikâyesine imza attı. 2021 yılındaki bu performansımız 2022 yılında da mali disiplin kararlılığımızdan vazgeçmeden devam edecek.’ dedi.

Başkan Yılmaz ‘4 kişinin 150 liraya yemek yediği yerler olmaktan çıktı’

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Balıkçı barınakları ile ilgili olarak açıklama yaptı. Meclis toplantısında konuşan Başkan Yılmaz ‘Bir de kimse kızmasın, darılmasın, öyle 4 kişinin 150 liraya yemek yediği yerler olmaktan da çıktı. Buradaki keşmekeşliğin, kimin ne yaptığının belli olmadığı bir ortamın sürdürüle bilinmesinin de doğru olmadığının altını çiziyorum’ dedi

Toplam 18589 haber.