banner3088

(Özel) Fazla ve ayakta yolcuyla ara sokaktan kaçan minibüs sürücülerine ceza

KORONA VİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN GENELGE KAPSAMINDA MİNİBÜSLERİN AYAKTA YOLCU ALMASININ YASAKLANMASININ ARDINDAN DENETLEME YAPAN KAĞITHANE TRAFİK DENETLEME BÜRO AMİRLİĞİ, HEM FAZLA YOLCU HEM DE AYAKTA YOLCU ALARAK UYGULAMAYA YAKALANMAMAK İÇİN ARA SOKAKLARDAN KAÇAN SÜRÜCÜLERİ DURDURARAK CEZA KESTİ.

(Özel) Fazla ve ayakta yolcuyla ara sokaktan kaçan minibüs sürücülerine ceza

Korona virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında minibüslerin ayakta yolcu almasının yasaklanmasının ardından denetleme yapan Kağıthane Trafik Denetleme Büro Amirliği, hem fazla yolcu hem de ayakta yolcu alarak uygulamaya yakalanmamak için ara sokaklardan kaçan sürücüleri durdurarak ceza kesti.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeyle korona virüsle mücadele kapsamında minibüslerin ayakta yolcu alması yasaklandı. Halk otobüsü, tramvay, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına ne kadar yolcu alınacağının ise İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınacak kararların ardından belli olacağı öğrenildi. Bu kapsamda Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, sabah saatlerinde minibüslere yönelik denetim gerçekleştirdi. Sütlüce kavşağında uygulama yapan polis ekipleri, minibüsleri durdurarak ehliyet, ruhsat ve gerekli belgelerin kontrollerinin ardından araçların içerisini kontrol etti.

Fazla ve ayakta yolcuyla kaçan sürücülere ceza

Denetim kapsamında polis ekipleri, bazı minibüs sürücülerinin fazla yolcu aldığı ve ayakta yolcu taşıdığını fark etti. Bunun üzerine ekipler, sürücülerin uygulamaya yakalanmamak için kaçtığı güzergaha geçerek beklemeye başladı. Beyoğlu Örnektepe’de denetime başlayan polis, ara sokaktan kaçarak gelen minibüs sürücüsünü durdurdu. Minibüsün içerisini de kontrol eden polis, sürücüye fazla yolcu olduğu gerekçesiyle idari para cezası uyguladı.

Öte yandan Kağıthane Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı denetimlerde genellikle sürücülerin ve yolcuların kurallara uyduğu, maske takıldığı görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197