banner3088

30 Dönümlük ekili alan kül oldu

Silivri’nin Büyükkılıçlı mahallesinde çıkan yangında yaklaşık 30 dönümlük buğday tarlası kül oldu. Ormanlık alana da sıçrayan yangın Silivri İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Yangın, bugün saat 15.00 sıralarında Silivri’nin Büyükılıçlı mahallesinde meydana geldi. İddialara göre çevrede piknik yapanlardan kaynaklanan yangına ilk müdahale İBB Büyükkılıçlı Gönüllü İtfaiye ekipleri tarafından yapıldı. Olay yerine gelen Silivri İtfaiyesi ekipleri de ormanlık alana sıçrayan yangına müdahale ederek söndürdü.

Büyükkılıçlı Muhtarı Ahmet Mutlu ekili ve ormanlık alanlarda piknik yapılmaması gerektiğini belirterek “Bugün saat 15.00 sıralarında piknikçiler yaktıkları ateşi söndürememişler, durumu bize bildirdiler, bizde İtfaiyeye haber verdik. Maalesef vatandaşımıza ait buğday tarlası kül oldu. Ormanımız da yandı. Bir cahil insanın yüzünden ne hale geldi ormanımız. Burası piknik alanı değil, böyle alanlarda piknik yapılmasının yasaklanması gerekir.”dedi.

Yangında yaklaşık 30 dönümlük buğday tarlası ve ormanlık alan kül oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 3 yıl Önce

bu günübirlikçi terörü bir şekilde son bulmalı,pazar günü evimizden çıkamıyoruz,gelenlerin çoğu it kopuk serseri tacizci.

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211