banner3088

Acil Servis Karantinaya Alındı

Silivri Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü “Aktif Tüberküloz” tanısı konulan bir hasta sebebiyle bu akşam karantinaya alındı.

Acil Servis Karantinaya Alındı
Silivri Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü “Aktif Tüberküloz” tanısı konulan bir hasta sebebiyle bu akşam karantinaya alındı. Aktif Tüberküloz tanısı konan ve ismi öğrenilemeyen bir hasta tetkiklerin ardından, Yedikule göğüs hastalıkları hastanesine sevk edildiği belirtildi.

Hastane yetkilileri, hastanın şikâyet belirtilerinden sonra yapılan tetkiklerin ardından   “Aktif Tüberküloz” tanısı konması üzerine, hastanenin acil servis bölümü, bu akşam saat 20.00 itibariyle karantinaya alındı. Hastane personeline ve hastalara önlem olarak maske dağıtıldı.Dezenfekte sırasında acil bölümüne gelen hastalar polikinlikler bölümünde tedavi edilmeye devam ediliyor. Hastanın tetkik sırasında kullandığı bölümler ve acil kısmı hastane görevlileri tarafından dezenfekte edildi.

Hastanenin dışından itibaren Acil Servis girişine bariyerler çekildi. Silivri Devlet Hastanesinin acil kısmı yaklaşık 01.30 itibariyle normale döneceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196