banner3088

Adrenalin tutkunları soluğu 'korku evinde' alıyor

Silivri’de adrenalin tutkunları için açılan korku konseptli oyun evi, korku ve gerilim severlerin uğrak mekanı oluyor.

Adrenalin tutkunları soluğu 'korku evinde' alıyor
Silivri’de korku ve adrenalin tutkunları soluğu Zifiri Korku Evi’nde alıyor. Bir apartman dairesinin 5 odasında, tamamen karanlık bir ortamda geçen oyuna 1 ve 7 kişiden oluşan gruplar katılıyor. Oyuncular eve girdikleri andan itibaren kendilerine verilen el feneri aracılığıyla odaların farklı noktalarına yerleştirilen şifre ve ipuçlarını bularak ilerlemeye çalışıyor. Çözdükleri şifrelerle diğer odalara geçme hakkını elde eden oyuncular, gerilimi arttırıcı ses efektleriyle, çeşitli korkutucu materyallerle ve gerçek kişilerle korku dolu anlar yaşıyor. Yaklaşık 1 saat süren oyun sonunda ipuçları sayesinde çıkış noktasına ulaşan oyuncular, evden çıkmayı başarıp, oyunu tamamlıyor. Korku evinde yaşananlar saniye saniye odalarda bulunan kameralar tarafından kaydedilirken, oyuncuların korku dolu anları ürkütücü ama bir o kadarda komik görüntüler ortaya çıkarıyor.

Zifiri Korku evi işletme sahiplerinden Can Onur ve Adem Kılıç, “Evden kaçış oyunlarından esinlenerek böyle bir yeri hizmete sunduklarını ifade ederek, “Korku evi bir saatlik bir filmin kahramanı siz olmak kaydıyla eve uyarlanmış hali. Ekiplerimizi en az bir saat önce olmak kaydıyla evimize randevu alıyorlar. Randevu saatleri geldiği zaman kapılar otomatik şekilde açılıyor. Ekip olarak içeri giriyorlar. Ellerinde talimatlarımız oluyor. İpuçlarımız oluyor. Odalardan odaya görsel zekalarını el becerilerini kullanarak, gizli geçitleri bularak odalardan odaya kaçmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda profesyonel şekilde ekibimiz tarafından ve onları karşılayan özel varlıklar tarafından korkutuluyorlar” dedi. 

Korku evinde oyunun maksimum 1 saat sürdüğünü anlatan Can Onur ve Adem Kılıç , “Maksimum bir saatlik bir süremiz var. Ortalama bir film süresi zaten bu bir saatlik süre içerisinde 5 tane odamız var. Odalardan odaya kaçmaya çalışıyorlar bu saat zarfında. Tabi tamamlayamayanlar da oluyor. Heyecanına korkusuna yenik düşenler de oluyor. İpuçları yardımıyla evimizden çıkartıyoruz. 

Seanslarda insanların çeşitli korkular yaşadığını aktaran Adem Kılıç, “Herkesin korkusu çok farklı. Öncelikle burada bunu tespit edebiliyorsunuz. Kimi ağlama krizine giriyor. Kimi gülme krizine giriyor. Kimi duvarları yumrukluyor. Kimi onları korkutan varlıklara karşı bir saldırıya geçiyor. İşin açıkçası güzel bir iş yapıyoruz. Biz de eğleniyoruz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
koray
koray - 4 yıl Önce

adres alabılırmıyız

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196