banner3088

Boşnak Bahçe'de yenileme çalışmaları başladı

Silivri Belediyesi ve İBB ekiplerince Silivri Sahili Boşnak Bahçe Mevkii’nde yürüyüş yolu yapımı ve peyzaj düzenleme çalışmaları başladı.

Boşnak Bahçe'de yenileme çalışmaları başladı

Silivri sahil kordonunda yayalaşmayı arttırmak ve çekim bölgelerini sahilin dört bir yanına yaymak amacıyla çalışmalar başladı. Silivri Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Silivri Sahili Boşnak Bahçe Mevkii’nde yürüyüş yolu yapımı gerçekleştiriyor. Ailelerin huzur içerisinde vakit geçirmesine olanak sağlayan bölgede, ayrıca peyzaj düzenlemeleri yapılarak revize edilecek. 

BAŞKAN YILMAZ İNCELEMELERDE BULUNDU
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Boşnak Bahçe Mevkii’nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Akkan ile Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj mimarları eşlik etti. Çalışmalar tamamlandığında Boşnak Bahçe Mevkii modern ve kullanışlı görünüme sahip olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birsen Karagöz
Birsen Karagöz - 12 ay Önce

sevgili belediye çalışanları ve değerli SHA ekibi, boşnak bahçenin biz kale eşrafı olarak nostaljik bir yeri ve önemi var. Bu çalışmayla bizleri ne kadar mutlu ettiğinizi belirtmek isterim. sağ duyu ile ince düşünülmüş bu ıslah edişin, yolu boşnak bahçeden geçmiş tüm silivrililerin çocukluğuna bi selam olacak şüphesiz. Bunun ötesinde bir konuyu da vurgulamadan geçemeyeceğim; boşnak bahçenin ıslah çalışmasının koruluk alanı ve kalepark kısmından inişi de kapsıyor olmasını temenni ederiz. Böylelikle aileler ve çocuklar için bir halk plajı formatı kazanabilir. Eğer bu fikirde mutabakat sağlayabilirseniz, gönüllü olarak elimizden geleni yapacak birçok insan olduğuna inanıyorum benim gibi...
Değerli çalışmanız için ßimdiden teşekkürler.

özer Demir
özer Demir - 12 ay Önce

Mis gibi yeşil alanı, kaldırıma betona gömmekmi modern düzenleme...

gül  hepgül
gül hepgül - 12 ay Önce

semizkumlarin temizliğinde bir göz atsaniz memnun olacağız her taraf çöplük

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196