banner3088

Büyük heyecanla hazırlanan büyük festival

Silivri Samsunlular Derneği’nin her yıl düzenlediği Keşkek Festivali, bu yıl 29 Haziran Cumartesi günü yapılacak.  

Büyük heyecanla hazırlanan büyük festival

4. Silivri Keşkek Festivali, 29 Haziran Cumartesi günü Silivri Sahilinde gerçekleşecek. Programda yediden yetmişe her kesime hitap edecek birbirinden güzel aktivitelerin olduğu festivalde, misafirlere keşkek, limonata ve çeşitli ikramlarda bulunulacak. Çocuk oyun alanı, palyaço ve yüz boyama gibi etkinliklerin ardından sahneye ise Samsunlu sanatçılar Hüseyin Şimşek ve Sibel Yıldırım çıkacak. 
Düzenlenen festivalde son olarak sahneye Ahmet Ermiş, Sendur Aydın orkestrası ile çıkarak Silivrililere müzik ziyafeti yaşatacak.  

AHÇIOĞLU: TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Dernek Başkanı Bilhan Ahçıoğlu ise, “Büyük heyecan içerisinde büyük bir festival düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıllardaki organizasyonla Silivri’nin yüz akı olduk. Dernek faaliyetlerimizde sosyal sorumluluk projelerin yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri de yapıyoruz. Keşkek festivalimiz de bunlardan bir tanesi. Samsun’umuzun yöresel lezzetini Silivrili hemşerilerimize sunacağız” diyerek vatandaşları festivale davet etti. 
4. Silivri Keşkek Festivali, 29 Haziran Cumartesi günü saat 18.30'da eski festival alanından başlayacak olan kortej yürüyüşü, etkinler ve konserlerle gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Silivrilii
Silivrilii - 10 ay Önce

Keşkek ile Silivri ne alaka, geleneklerimizi bari yozlaştırmayın. Taş yerinde ağırdır. Doğma büyüme Silivrili'yim keşkek denen şeyi sadece televizyondan gördüm.

Bunemk
Bunemk - 10 ay Önce

hakat bu nedir ya keşkek nedir ya, peyniraltı suyu festivalide yapın tam olsun :)

Aydın
Aydın - 10 ay Önce

keşkek miii? sesli güldüm vAllahi... ne günlere kaldık yahu. yaşasın mhp ve şürekası...

Burak
Burak - 10 ay Önce

Anlaşılan Silivri ye özünden taviz verdirecekler, yoğurt sorunuza mı gitti? Yada aptalca şeylerle kendi kafanızca iz mi bırakmak istiyorsunuz?

Ramiz
Ramiz - 10 ay Önce

Keşkek mi? Niye ki?

Akın
Akın - 10 ay Önce

Sayın silivrili siz çok cahil kalmışsınız..kusura bakmayında silivrinin geleneklerinde ne var acaba?yani kendine özgü bir geleneği veya yemeği varmı?

Best silivri
Best silivri - 10 ay Önce

Bu yoğurt festivali değil.

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196