banner3088

Çevre Derneği’nden salgın döneminde çöplük uyarısı

Silivri Çevre Derneği salgın ile mücadele günlerinde bölgemizde faaliyet gösteren çöp aktarma ve depolama istasyonunun yarattığı tehlikeye dikkat çekti.

Çevre Derneği’nden salgın döneminde çöplük uyarısı

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, yaptığı açıklama ile salgın döneminde Seymen'de İBB İstaç'a bünyesinde faaliyet gösteren çöp alanının yarattığı tehlikeye dikkat çekti.

SİLİVRİ ÇEVRE DERNEĞİ: ÇÖPLÜK ISLAH EDİLSİN

Çevre Derneğinden konuyla ilgili yayınlanan açıklama aynen şu şekilde: “Yaz aylarında Silivri çöplüğünün çevreye yaydığı pis koku ve mikroplar nedeniyle “Koronavirüs 19 Silivri ve köylerinde artış gösterir mi?” diye kaygılanmamak elde değil. İstanbul'un Avrupa Yakasının tüm çöpleri ve evsel atıklarını Seymen mahallesinde bulunan orman içindeki çöp döküm yerine getiriliyor.  Burada 250 dönümlük bir alana düzeli depolama adı altında Avrupa Yakasının tüm çöpleri dökülüyor. Bölgeye her gün 100'lerce tır kamyonlarıyla gelen çöplerin kokusu yazın havaların ısınmasıyla 30 km çevre alana yayılıyor. Bu sorun birçok hastalıklara gebe. Yaz aylarında Korona 19 virüsünün bölgemiz çok yoğun artış kaydedeceği görülmekte. Bunun önlenmesi için söz konusu mikrop yuvası ile ilgili bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını, çöplüğün ıslah edilmesini talep ediyoruz. . .

METAN GAZI ZARARLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Çöp döküm alanından çıkan metan gazı atmosfere salıyor bu da bölgeden kaynaklı ayrı bir çevre sorunu…                                            

KUŞ ÖLÜMLERİNE İŞARET ETTİ

Binlerce martı ve diğer kuşların alanda çöpleri yediği ve ciddi şekilde kuş ölümleri görüldüğü söyleniyor...                                                                                       

YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Yetkilileri; Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Çevre Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri Belediyesi'ni göreve davet ediyoruz.”    

Hürhaber

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197