banner3279

Göletlere 100 Bin Sazan Yavrusu Bırakıldı

İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İstanbul'daki göletlere 100 bin yavru sazan balığı bıraktı.

Göletlere 100 Bin Sazan Yavrusu Bırakıldı

Bakanlığımızın 2018 yılı yatırım programında yer alan "Balıklandırma Projesi" kapsamında üretimi Akdeniz Su Ürünleri Arastırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen 100.000 adet pullu sazan yavrusu; Büyükçekmece göleti ile Silivri'nin Değirmenköy, Çayırdere, Gümüşyaka, Küçüksinekli ve Sayalar, Beykoz'un İshaklı, Paşamandıra ve Cumhuriyet göletlerine bırakıldı.

Balıkçılığımızın sürdürülebilirliğinin sağlanması ve sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amacıyla yapılan ve 2016 yılından itibaren "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında sürdürülen  faaliyetlerin sonucunda son 10 yılda 50 milyon adet sazan, çipura-levrek ve yayın balığı yavrusu  sularımıza bırakıldı.

İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl  Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hasan Demirpaz; Balıkçılığımızın sürdürülebilir olması ve balık stoklarının gelecek nesillere aktarılabilmesi için balık boyu, av aracı, av zamanı, yer yasakları ile balıkların  en az bir kez üremelerine imkan tanınmasının büyük önem arz ettiğini ve vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli proteine ulaşmasına katkı sağlamaya devam edileceğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Tebrikler aynı hassasiyetin kaçak avcilık konusunda da gösterilmesi en büyük arzumuz balık salmaktan çok kaçak avcılık ve göletlerimize ağ atılmasınında önüne geçilmesi çok önemli güzel hareket düşünenleri ve emeği geçenleri kutlarım...

Umut çim
Umut çim - 2 yıl Önce

Biraz daha büyükken bıraksaydınız daha i olurdu başka avların tutup yememesi için i olurdu ama kendi adıma kutlarım i olmuş

silivrili
silivrili - 2 yıl Önce

Güzel bir davranış ama o göletlerde yayın var ve siz onlara yem bırakmışsınız.

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196