banner3088

Kültürler korteji (Video Haber)

Silivri Belediyesi Anadolu ve Rumeli Kültürleri Festivali, Silivri Demokrasi Platformu ile birlikte 18 ayrı yöre derneğinin kostümleri ve enstrümanlarıyla birlikte katıldığı renkli kortej ile başladı.

Silivri Belediyesi Anadolu ve Rumeli Kültürleri Festivali, Silivri Demokrasi Platformu ile birlikte 18 ayrı yöre derneğinin kostümleri ve enstrümanlarıyla birlikte katıldığı renkli kortej ile başladı.

3-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Anadolu ve Rumeli Kültürleri Festivali, coşkulu ve bir o kadar da renkli bir kortej ile başladı. Ağrı İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi, Bayburt Çerçi Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Erzurum Kültür ve Dayanışma Derneği, İstanbul Silivri Giresunlular Derneği, Gümüşhane İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kars İli Kağızman İlçesi Çengilli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kastamonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Silivri Manastır Göçmenleri Derneği, Silivri Kuzey Kafkasyalılar Derneği, Silivri-Selimpaşa Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Silivri Romanları Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Silivri Rizeliler Derneği, Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma Derneği, Öz Zonguldaklılar Sosyal Yardımlaşma Derneği ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Temsilciliği’nin renkli kostümleri ve enstrümanlarıyla katıldığı kortej, farklı kültürleri ortak noktada buluşturdu. 

HORONLAR TEPİLDİ, HALAYLAR ÇEKİLDİ

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın katılımıyla gerçekleştirilen korteje; Dernek Başkanları ve Yönetimleri, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gösteri grupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dernekler kendi enstrümanları eşliğinde dans ederek kortej boyunca kendi halk oyunlarını sergilediler.


Haberin videosu için alternatif link

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 15:58
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196