banner3088

Lavanta Hasat Şenliği 8 Temmuz'da

Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi, 8 Temmuz’da yapılacak Lavanta Hasat Şenliği’ne hazırlanıyor.

Lavanta Hasat Şenliği 8 Temmuz'da

Tarımsal üretim çalışmalarıyla yerel yönetimlerde öncü olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 3. Lavanta Hasat Şenliği yapmaya hazırlanıyor. Kent ve kent çevresi tarımda yerel yönetimlere model olan Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenecek hasat programı akademisyenler, ilçe protokol üyeleri, üreticiler ve halkın katılımıyla gerçekleşecek.

 Işıklar:'' Çocuklarımız toprağın zenginlik olduğunu bilerek büyümeli''

“Tarım Yoksa Gelecek Yok” sloganıyla yola çıkarak Silivrilileri tarımsal üretime teşvik etmek, geleneksel tarımın yanı sıra alternatif bitki yetiştiriciliği ile bölge çiftçisinin katma değeri yüksek ürün yetiştirmesini amaçlayan Başkan Işıklar, hasat şenliğine davet çıkararak şöyle konuştu: “Bu kadar büyük, verimli topraklara, bu kadar büyük zenginliğe sahip bir ülkede tarımdaki zenginleşmeden başka kurtuluş olmadığını görmemiz gerekiyor. Bu zenginliği eğitimle taçlandırırsak anaokulundan çocuğu toprağa dokunarak büyütüp, içinde ne zenginlikler sakladığını gösterebilirsek bu çemberi, bu kaderi kırabiliriz. Sizleri renkli, bir o kadar da keyifli geçecek lavanta hasat şenliğimize bekliyorum” dedi.

Hasat Programı

8 Temmuz Pazar Günü Saat 18.00’de lavanta hasadı ile başlayacak programda alana lavanta suları püskürtülecek. Lavanta yağ damıtılması, lavanta sabunları, takı tasarımlarının yapılacağı şenlikte; Yaprak Sanatı Atölyesi, Kurabiye Atölyesi ve Resim Atölyesi de açılacak. Konuklara kinoa salatası, Lavantalı ve Melisalı Limonata ikram edilecek.  

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülay üserbay
Gülay üserbay - 2 yıl Önce

Sayın belediye başkanımız Özcan bey ve silivri belediyesinin tarım alanındaki çalışmalarını kutluyorum....Geçen yıl 360 tv kanalı Doğal yaşam programımız için çekimler yapmıştık Lavanta tarlasında ,tarım ve üretim alanında.....Pazar günü bu etkinlikte olmayı çok isterim.......sevgilerimle....Gülay Üserbay.Tv sağlık programları yapımcı- sunucusu....

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211