banner3088

Pasaj’da Ebabil kuşu buldu

Silivri’de berberlik yapan Musa Güneş isimli esnaf işyerinin pasajında farklı bir tür olduğunu düşündüğü kuşu koruma altına aldı. Güneş, İnternette araştırdığında kuşun Fil suresinin anlattığı ve birçok dini hikâyeye konu olan Ebabil kuşu olduğunu öğrenince büyük heyecan yaşadı.

Musa Güneş, Mumhane Sokak üzerinde bulunan işyerinin pasaj girişinde, yerde çırpınan bir kuş gördü. Merak ederek yerdeki kuşu alan ve işyerine gelen Güneş, merak ederek internet üzerinden bulduğu kuşun türünü araştırdı. Bulduğunun Ebabil kuşu olduğunu öğrenen Güneş, kuşun nasıl beslendiğini bilmediği için meraklanarak yine internetten araştırmaya devam etti.
Musa Güneş, yaşadığı olayın şaşkınlığını ifade ederek, “Pasaj girişinde bir kuş gördüm. Bulduğumda normal bir kuş sandım. Ne olduğunu bilmiyordum. İşyerime gelerek internetten araştırdığımda ebabil kuşu olduğunu öğrendim. İlk kez ebabil kuşu görüyorum. İlk bakışta kırlangıç kuşuna benziyordu. Gerekli beslemelerini yaptım. Boşnak bahçeden de doğaya saldım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196