banner3088

İETT seferleri esnafı bitirir!

Silivri Merkez’e hizmet veren İETT, mahalllere de hizmet ver-meye başladı. Gümüşyaka’dan sonra Çanta Mahallesi’nde de İETT seferleri başlayacak. Bazı vatandaşlar İETT seferlerinin minibüsçü esnafını olumsuz etkileyeceğini dile getirdi

İETT seferleri esnafı bitirir!

Çanta Mahallesi ile TÜYAP arasında İETT seferleri başlıyor. Silivri merkez ve Gümüşyaka mahallesinin ardından İETT'nin önümüzdeki Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacağı durak ise Çanta Mahallesi oldu. İETT otobüslerinin hareket noktası Çağdaşkent olacağı bildirildi. İETT 2017 yılı itibariyle hizmete soktuğu otobüslerle Çanta - TÜYAP / Beylikdüzü Metrobüs Durağı güzergâhında ulaşım sağlayacak.

Kutlu'ya teşekkür

Çağdaşkent Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halkımızın ihtiyaçlarına duyarsız kalmayan sevgili başkanlarım Yasin Danış, Rıfat Kutlu ve Kadir Topbaş Çantaköy ve Çağdaşkent'te İETT seferlerini başlatmıştır; kendilerini tebrik eder, her daim arkalarında olduğumuzu tüm Çağdaşkent adına bildiririm. Seferler 16.01.2017 Pazartesi günü saat 06.30 itibariyle Çağdaşkent'te başlayacaktır. Saygı ile kamuoyuna duyurulur” dedi.

Endişeyle karşılandı

Öte yandan İETT'nin Silivri'nin mahallelerinde de  hizmet vermeye başlaması, minibüsçü esnafını bitireceği yönünde endişelere yol açtı. Bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptığı yorumlarda, "Minibüsçü arkadaşlara ve abilerime de bu güne kadar Çantaköy halkının yaz kış çilesini çektikleri için. paramız olmadığında sonra veririz dediğinizde olmaz demedikleri için teşekkürü bir borç biliyorum. Ve herkese hayırlı olsun diyorum" diyerek minibüsçü esnafına yapılan haksızlığı kinayeli sözlerle eleştirdiler.

Fatma Sarıbıyık Yıldırım/Gazete İstanbul

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 3 yıl Önce

Baskandan Allah razi olsun.Bizi halk otobusu çilesinden kurtaracak.
Iett ilcemizin icin ilk öncelik olmali 5-10 kisi para kazanacak diye halka kotu muamele eden halk otobuscuye birakmayalim ilcemizi.

Kara Kara
Kara Kara - 3 yıl Önce

Hangi esnafı bitirecekmiş? Minibüsçünün olayı ayrı IETT'nın olayı ayrı ? Silivri Birlikteki berbat yolculuk,berbat muamelenin sürmesi mi tercih edilecek ? Varsa minibüsçü esnaflara karşı olumsuz bir yönü, yetkililer o kısmını da çözsünler mapdur etmesinler. Ne işe yarıyorlar ?

Dhp_73@hotmail.com
Dhp_73@hotmail.com - 3 yıl Önce

Değirmenköy de ne zaman olucak iett

seko
seko - 3 yıl Önce

iett otobuslerı heryere calısmalıdır münibüsler yıllardır ıyı kazanmıs olup hakın yanında olmamıstır.tüm tüm halkımız otobuslerı kullanmalıdır ücretleri cok ucuz olup minibüsden ucuza bınılıyor otobuslerın seferleri artırılmalır halk rahat ettirilmelidir

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Oncelikle tesekkr edyorumm yalniz saatler ise gidis saatimize denk gelirse daha faydali olacaktir 7 bucuk olsa ilk sefer daha iyi olur

ısmaıl
ısmaıl - 3 yıl Önce

metrobus ne zaman gelecek

niyazi
niyazi - 3 yıl Önce

yahya beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. çağdaşkent silivri de unutulmuş bir bölge idi. bizi unutmayanlara sonsuz saygılar. millet kazandıkça minübüsçülerde kazanacak.

YAHYA AYDIN
YAHYA AYDIN - 3 yıl Önce

MEDYADA ÇIKAN OLUMSUZ HABERLERE İSTİNADEN ÇAĞDAŞ KENT YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN YAHYA AYDIN ''HİZMETİN KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİNİ VE ULAŞIM HİZMETLERİNİN SİLİVRİ'NİN GELECEĞİNE YATIRIM OLDUĞUNU VE HALKA HİZMET EDEN TÜM SİYASİLERİN, PARTİ AYIRT ETMEKSİZİN ARKASINDA VE DESTEKÇİSİ OLDUĞUNU KAMU OYUNA SAYGIYLA BİLDİRİRİM.'' DEDİ.


banner3205

banner3211

banner2250

banner3196