banner3088

Esen : “Oyun Aynı Figüranlar Değişik … Hedef Türkiye Cumhuriyeti”

CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen yaşanan son olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Esen : “Oyun Aynı Figüranlar Değişik … Hedef Türkiye Cumhuriyeti”

CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen yaşanan son olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi : “Bu senaryo yılların değişmeyen oyunudur. TÜRK’lüğün varolduğu günden günümüze… Kabile döneminden, Uygarlıklara, Osmanlı döneminden, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ne kadar hep aynı. İç ve dış düşmanlar, hainler, bebek katilleri, ırz ve toprak düşmanları taşeron görevini çok güzel bir şekilde uygulamaktalar.

Bir bakıyorsunuz yabancı örgütler, bir bakıyorsunuz Müslüman örgütler biranda ortaya çıkıveriyor. Bile bile Müslümanı Müslümana, kardeşi kardeşe kırdırıyorlar. Mesele Kobane değil, IŞİD hiç değil. Buradaki asıl amaç TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ne zarar vermek. Bir takım bahanelerin ardına gizlenerek, doğu, batı, TÜRK, kürt, çerkez, laz vs. kullanarak huzursuzluk yaratmak, çatışmalara ve adeta iç savaşlara alt yapı oluşturmak.

Bu memleket 7’den 77’ye, kadınından erkeğine vatanseverlerle dolu. Çanakkale’deki şehitlerimizin mezarlarında, ne TÜRK yazıyor ne kürt, ne laz yazıyor ne de çerkez. 16’sında, 18’sinde şehit mertebesine ulaşarak, kanları ile şanlı bayrağımızın rengini veren şehitlerimizin mezar taşlarında, Edirne, Kars, Gaziantep, Trabzon, Konya, İzmir, Ankara, Bitlis, İstanbul, Zonguldak ve diğer illerimiz yazıyor. Yani TÜRKİYE CUMHURİYETİ yazıyor.

İşte bu sebeple TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZE yapılan iç ve dış hain saldırıları, Şanlı Bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e uzanan hain fikirleri ve elleri kınıyoruz. Onlarda çok iyi biliyorlar ki NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Ve son olarak Ulu Önder ATATÜRK’ün şu sözlerini unutmayalım ; “Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.”Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Benim iki büyük eserim var, birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi” sözleriyle dile getirdiği mirasın sahipleri gençler olarak, O’nun Gençliğe Hitabe’sin de söylediği “Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!” talimatını aynen yerine getiren gençleriz.”

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz. CHP Silivri Gençlik Kolları adına Başkan Berker ESEN

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
burak kaplan
burak kaplan - 6 yıl Önce

Kimse boş anlatmasin atatürk partisi diyorsunuz mersin chp gençlik kovanı ye destek veriyor bu nasıl iş bunu açıklayın bana

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196